ביטוחים לרכב

אילו סוגי ביטוחים לרכב יש?

ביטוח רכב הינו ביטוח חובה או שלא? כיום יש שלושה סוגי ביטוחים אותם כל אזרח צריך ואמור להכיר, ביטוח רכב חובה, מקיף וצד ג. מלבד לביטוחים אלו תוכלו למצוא עוד ביטוחים שונים אשר חברות הביטוח מציעות, כמו ביטוח תאונות אישיות, ביטוח מותאם אישי וכן הלאה… בסופו של דבר ביטוחים אלו מוצעים בתור תוספת לביטוחי הרכב המובילים.

ביטוח רכב חובה

ביטוח חובה הוא כמובן חובה, אבל לאו דווקא מהסיבות עליהן אתם חושבים. ביטוח חובה אינו מגן אך ורק על הנהג, אלא על כל המשתתפים בתאונה. במקרה בו הייתם חלק מתאונת דרכים, בין אם פגעתם ברכב או בהולך רגל, כל מי שנמצא איתכם ברכב, כל מי שנפגע מהאירוע נמצא תחת ביטוח חובה.

ביטוח חובה הינו ביטוח אשר מבטח אתכם מבחינת תאונות גוף, ללא ביטוח זה תוכלו למצוא את עצמכם עוברים תהליך פלילי מאוד נוקשה, ביטוח חובה הינו חוק במדינת ישראל, כל מי שנמצא ללא ביטוח עובר על החוק.

ביטוח רכב מקיף

בשונה מביטוח חובה ביטוח מקיף אינו מבטח אותנו בתאונות גופניות, לכן המחיר אותו נשלם על ביטוח מקיף יהיה נמוך מאשר ביטוח חובה בדרך כלל (זאת בהתאם לסוג הרכב). בנוסף לכך, ביטוח מקיף אינו ביטוח חובה ויש לו מסלולים שונים ומגוונים, בין היתר מסלול של ביטוח מקיף וביטוח ג ביחד.

הביטוח מכסה תאונות קטנות עד גדולות ועד לתאונות טוטאלוס. כמו כן, תוכלו לבחור לכסות את הרכב שלכם מבחינת נזקי טבע, שריפות, תאונות בשל תנאי מזג אוויר קיצוניים, גניבה ויתר נזקים פליליים.

ביטוח רכב צד ג

בשונה מביטוח רכב מקיף וחובה, ביטוח צד ג מכסה מבחינת נזקים אשר נגרמו לצד שלישי, ולא את הרכב שלכם. זאת אומרת שאם הייתם חלק מתאונת דרכים והרכב שלכם גרם לנזק לרכב אחר, החל משבירת מראת צד ועד לתאונות קטלניות יותר, ביטוח צד ג הוא האחראי על הרכב הנפגע, ביטוח מקיף אחראי על הרכב שלכם. ביטוח צד ג הינו ביטוח פחות פופולרי, אך לעיתים יהיה מאוד משתלם במקרה בו פגענו ברכב אשר עלות תיקונו גבוהה.

 

יש לציין, יש עוד מגוון רחב של מסלולים לכל סוג ביטוח אותו ציינו זה עתה. הביטוחים יכולים להיות זולים יותר ויקרים יותר בהתאם לעברכם הביטוחי, כמו כן יש מסלולים אשר מתאימים לשומרי שבת בחלק מחברות הביטוח, לחיילים וסטודנטים, נהגים זהירים ועוד… רבים בוחרים להשתמש בהשתתפות עצמית, השתתפות עצמית מול חברות הביטוח למעשה מוזילה את מחיר ביטוח החובה או ביטוח רכב אחר בשיעור של 30%, אך יש הרבה סייגים לכך.

השתתפות עצמית למעשה מגבילה את הפיצויים אליהם אתם זכאים, ורבים מבינים שלא משתלם בעצם לבחור במסלול הזה, מכיוון שיש הרבה בעיות איתו.