שקילה במלגזה

שקילה במלגזה

לא תופתעו מכך שמלגזה ומשקל הינם שני דברים אחרים בתכלית, כך לפחות היה עד לא מזמן. מלגזה מעצם טבעה נועדה לביצוע פריקה או העמסה, במפעלים ובמרכזים לוגיסטיים. משקל, נועד לבצע מדידה של משקל (למעשה, מסה). אך פתרון מהפכני שנציג מאפשר שקילה במלגזה. כדאי מה זה אומר ואיך מפעילים את זה. 

איך מבצעים שקילה במלגזה

מלגזות חשמליות או בעלות מנוע דיזל מצוידות בשני מזלגות המשמשים להרמה או הורדה של המשא. בעזרת המזלגות הללו ניתן להעביר משטחים, חומרי גלם, ארגזים של סחורות, חומרי בניה ועוד. על מנת לאפשר שקילה במלגזה, כל מה שצריך לעשות זה להחליף את המזלג המקורי בפתרון מסוג אחר. מדובר בפיתוח פטנט של מזלג שמשמש לשקילה. במילים אחרות, כל מה שנהג צריך לבצע זה להמשיך לנהוג כרגיל. ברגע שהמלגזה מרימה את הפריט או הפריטים, מתבצעת שקילה. הנהג מקבל חיווי מידי של המשקל המועמס. תצוגת המשקל מופיעה על גבי מסך LCD. מטבע הדברים, מדובר במתקן שקילה חזק במיוחד ועמיד. אפשר לשקול מאות קילוגרמים ואפילו שתי טונות ויותר. 

מדוע לבצע שקילה במלגזה 

ביצוע של שקילה במלגזה חוסך זמן עבודה מאשר שקילה עם מאזני גשר למשל. במידה ובתהליך העבודה יש לבצע שקילות, כעת למעשה ניתן לבצע אותן ואף לתעד אותן תוך כדי הפעלת המלגזה הרגילה. בשיטה זאת, אין צורך לנסוע לעמדת שקילה נפרדת, מה שחוסך טרחה וזמן רב. ניתן לשלוט בצורה טובה על העמסת משאיות ולמנוע העמסת יתר. זהו פתרון שמאוד עוזר בניהול מלאי, רישום של כמויות הנכנסות או יוצאות מהמחסן ועוד. הסבת המלגזה לכדי משקל נייד מתבצעת בצורה פשוטה ומהירה, ללא השפעה על המערכות השונות של הרכב. על פי הצורך, ניתן לפרק את מזלג השקילה ולהעבירו למלגזה אחרת.