כלים מיוחדים לניקיון אופנועים

כלים מיוחדים לניקיון אופנועים

כל מי שבידיו אופנוע יודע כי ההנאה הרבה המופקת ממנו נובעת לא רק מפעולת הרכיבה עצמה, אלא גם מהתחזוקה העצמית שלו שהופכת לממכרת ומהנה לא פחות. למעשה, גם אם אינכם מתייחסים לתחזוקת האופנוע בתור תחביב אהוב, דעו לכם כי את פעולת הניקיון חייבים לבצע לשם שיפור חווית הרכיבה של הכלי המרשים הזה. כמובן שהדבר נכון כל עוד תבצעו זאת עם הכלים המתאימים ביותר. בשורות הקרובות נפרט מדוע ניקיון האופנוע הינו כה חשוב ואילו כלים מיוחדים לניקיון אופנועים עושים זאת על הצד הטוב ביותר. באתר קרשר סטור תמצאו מידע נוסף.

מדוע כל כך חשוב לנקות את האופנוע שלכם?

מאחר והאופנוע הינו כלי רכב קטן יחסית, הרי שהוא הוא נוטה לצבור לכלוך רב יותר בעת חשיפתו למפגעים שונים שמקורם מהכביש. ככל שהלכלוך מצטבר כך הקורוזיה לא מאחרת מלהגיע, דבר שפוגע הן בצבע המעטפת והן בחלקים הפנימיים יותר. מעבר לכך, לכלוך שיצטבר יפגע בצורה משמעותית גם בתפקוד האופנוע ובמיוחד במקרים הבאים :

  • שרשרת – לכלוך שמצטבר על גבי השרשרת גורם להעברת הילוכים "קשה" ובזבוז משאבי דלק.
  • גלגלי השיניים של ההילוכים – נוטים לצבור בוץ ש- "דוחף" את השרשרת וגורם לה להיות פחות מיוצבת עד למצב של התנתקות וחוסר יכולת לשנע את האופנוע.
  • דיסקים – צוברים לכלוך שגורם ליכולת בלימה פחותה, עם יותר סיכון לנעילה ואיבוד שליטה על האופנוע.
  • התחממות – שימון החלקים הנעים באופנוע חשוב ביותר על מנת למנוע התחממות יתר ותקלות.

מסיבה זו חשוב מאוד להבין כי אופנוע נקי הוא לא רק אופנוע שהמעטפת שלו מרשימה ומנקרת עיניים, אלא כזה שעובר מדי שבוע תחזוקת ניקיון שוטפת על מנת לשפר ביצועים ולמנוע תקלות מיותרות.

ובאילו כלים משתמשים?

כאמור, את ניקיון האופנוע חייבים לבצע תוך שימוש באביזרים וחומרים המותאמים לכך. את הניקיון רצוי לבצע באמצעות מכונת שטיפה ביתית בלחץ מים קרים, כאשר על הלחץ להיות מכוון ל- 100 עד 110 בר וזאת על מנת שלא לפגוע בחלקי האופנוע או לקלף צבע ממנו. מכונות השטיפה מגיעות עם מספר דיזות שמספקות את ההתזה האופטימאלית לאופנוע שלכם (התייעצו עם הספק!), ובשילוב עם עוד מספר כלים מיוחדים לניקיון אופנועים תושג התוצאה הטובה ביותר. בין הכלים השכיחים ניתן לציין:

  • מברשת רכה – אינה פוגעת בצבע ואינה מנקה את החלקים הפנימיים יותר בצורה אגרסיבית. ניתן למצוא מברשות רכות בכל מיני אורכים בהתאם לגודל האופנוע.
  • מברשת לניקוי דיסקים – מעט יותר קשיחה כאשר המאפיין הבולט שלה הוא היכולת לסובב אותה בזוויות שונות לניקוי כל הדיסק מכל צדדיו.
  • סבון לניקוי כללי – מגיע עם PH שמותאם לאופנועים. חשוב לבחור סבון שמתאים לשימוש במכונת השטיפה שלכם.
  • לובריקנטים – לשימון השרשרת וידיות המעצורים.

התאמה אישית לאופנוע שלכם וייעוץ מקצועי לגבי הדרך הטובה ביותר לנקות אותו, חשובים ביותר על מנת לרכוש ערכת ניקיון אופנועים שתשפר את ביצועי האופנוע שלכם ואף תתרום למראה המרשים שלו.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט