עו"ד לתאונות דרכים וחשיבות הפנייה אליו

עו"ד לתאונות דרכים וחשיבות הפנייה אליו

תאונות דרכים עשויות להסתיים בנזקים קלים לגוף או לרכוש אך באותה הנשימה, גם בתוצאות הרסניות וטראגיות למדי. ע"פ החוק בישראל, בכל מקרה של תאונת דרכים בה נגרם נזק כלשהו לאדם או לרכוש, ניתן להגיש תביעת נזיקין ולקבל את הפיצוי בגין הנזק שנגרם. מאחר ומדובר ע"פ רוב בסכומי תביעה גבוהים למדי ואף בסכומי עתק במקרים של פגיעות גוף, הרי שחשוב מאוד להסתייע ולקבל ליווי על ידי עו"ד לתאונות דרכים על מנת לקבל את הסכומים הנדרשים תוך טווח הזמן הקצר ביותר. בשורות הקרובות נלמד על תפקידו של עורך הדין בתהליך והדרכים שבאפשרותו לעזור במימוש התביעה.

תאונות דרכים – את מי תובעים ובאיזה אופן?

בתאונת דרכים ישנם "שחקנים" רבים שעשויים ליטול חלק – הנהג הפוגע, הנהג הנפגע, נוסעי הרכבים האחרים ואף עוברי אורח תמימים. ע"פ החוק, כל נפגע שכזה (גם הנהג הפוגע וה- "אשם") זכאי לקבל פיצויים בגין הפגיעה בו. התביעות השונות צריכות להיות מוגשות ע"י עו"ד לתאונות דרכים מקצועי ישירות לחברות הביטוח המבטחות את הרכבים. כאשר מתעורר קושי בתביעת חברת ביטוח (למשל, בתאונות "פגע וברח") ובמקרים נוספים אחרים (נהיגה ללא רישיון או ביטוח חובה), ניתן לתבוע את "קרנית" שמתפקדת כקרן מיוחדת שנוסדה ע"י הממשלה למקרים מעין אלו. מאחר ומדובר בתביעת נזיקין לכל עניין ודבר, הרי שניתן לתבוע גם שנים לאחר התרחשות התאונה.

כיצד עו"ד לתאונות דרכים עוזר בעניין?

פגיעה בגוף או בנפש לאחר תאונת דרכים הינה שכיחה ביותר כאשר דרגת חומרתה עשויה להסתכם בפגיעה קלה אך גם בפגיעות קשות וחמורות ועד מוות. לכן, במידה ועברתם תאונת דרכים, כדאי מאוד כי תפנו אל עורך דין המתמחה בנושא על מנת למצות את מקסימום הפיצויים המגיעים לכם מחברת הביטוח. פיצויי התאונה אמורים לשקף את הנזק שנגרם ולנסות להחזיר את המצב לקדמותו ככל האפשר.רכבים ממוגני ירי להשכרה כאשר מדובר במקרה מוות, הסכום עצמו לא יכול להחזיר את המצב לקדמותו אך הוא אמור לשקף את האובדן ככל שניתן ובהתאם לתנאי הפוליסה. במקרים אחרים, הפיצוי אמור לשקף את הכאב והסבל שנגרמו לתובע, פגיעה ביכולת ההשתכרות והפסד ימי העבודה, הוצאות טיפול רפואי, החזר הוצאות סיעוד ושיקום. כל עו"ד לתאונות דרכים למעשה עוזר ללקוחותיו לנסח את מכתב הפנייה המתאים לחברת הביטוח ומראש להצטייד בכל המסמכים הרפואיים המתאימים שמוכיחים את הפגיעה, בטרם עומדים בפני וועדה רפואית. במקרים של פגיעות פחות חמורות, לא מתקיימת וועדה רפואית אך עורך דין איכותי עדיין יהיה מסוגל לזכות את לקוחותיו בסכומים גבוהים ולעמוד איתן ונחוש אל מול חברות הביטוח. ישנם מקרים בהם עורך הדין ישלב בין תחומים שונים של היבטי המשפט לאחר תאונות דרכים, כגון במקרה של תביעת הביטוח הלאומי בגין תאונת עבודה, תביעת חברת הביטוח בגין מצב סיעודי ואובדן כושר עבודה, ייצוג פלילי עבור נאשמים בתאונות פגע וברח, נהיגה ללא רישיון ועוד.

וזכרו – ככל שהפגיעה עליה אתם מדווחים חמורה יותר, כך סכומי פיצוי גבוהים יותר עומדים על הפרק ובהתאם לכך, ה- "עיקשות" של חברת הביטוח. חפשו עו"ד לתאונות דרכים איכותי ובעל מוניטין ותשפרו את סיכויים לקבל את המגיע לכם.

 

כתיבת תגובה

סגירת תפריט