למה כדאי לבחור בצמיגי מישלין?

למה כדאי לבחור בצמיגי מישלין?

אנחנו משקיעים עשרות אלפי שקלים, לפחות, ברכישת מכונית. ישנם גם מקרים שבהם תמורת רכב משולם סכום גבוה אף יותר, וגם התחזוקה השוטפת של המכוניות – דלק, ביטוחים, תיקונים, חנייה וכו' – מחייבת אותנו לפתוח את הארנק ואת חשבון הבנק.

אבל כדי להפיק את המרב מהמכונית, כל מכונית שהיא, כדאי מאוד לפתוח עוד קצת את הארנק, ולבחור בצמיגי מישלין, וזאת מסיבה פשוטה: כי לא חוסכים על בטיחות.

האחים שהמציאו את הצמיג

מישלין הוא כמעט שם נרדף לצמיגים, בעיקר בגלל שהאחראים העיקריים להמצאת הצמיג הם אנדריי ואדוארד מישלין.

חשוב לסייג: כפי שהמצאת הגלגל מיוחסת לאזור מסופוטמיה (שבין הפרת לבין החידקל) פחות או יותר לפני 7,000 שנים, אבל בהחלט ייתכן שתרבויות אחרות גילו אותו במקביל, או אפילו קודם לכן, כך גם את פיתוח הצמיג אי אפשר לייחס רק לשני האחים הצרפתים.

מצד שני אנדריי ואדוארד הצליחו (בסוף המאה ה-19) להוסיף לפטנט קיים (שרשם ג'ון דנלופ) עוד נדבך, פשוט אבל קריטי: האפשרות להסיר בקלות את הצמיג מהחישוק, כך שאם מתרחש פנצ'ר אפשר לתקן אותו במהירות.

הפתרון החדשני הוביל לפריצת דרך דרמטית, היקף השימוש בצמיגים התרחב בבת אחת ובעצם עולם הרכב כולו זכה להאצה משמעותית.

גם בהמשך הדרך הצליחה החברה שהקימו האחים המוכשרים לשכלל עוד ועוד את הצמיגים, ובהתאם צמיגי מישלין הם ערובה לאיכות, חדשנות ורמה גבוהה של בטיחות, ואין פלא שחברות אשר מתמחות בייבוא, תיקון ושיווק צמיגים כמו צמיגי זוארץ ממליצות עליהם בחום.

איך המצאת הצמיג הרדיאלי שיפרה את הבטיחות?

ב-1946 הציגה חברת צמיגי מישלין מוצר מהפכני נוסף – הצמיג הרדיאלי.

עד לאותה שנה היו כל הצמיגים בעולם דיאגונליים, וסבלו מבעיה מבנית משמעותית: המשקל שלהם היה גבוה (בגלל הצורך להגן על סוליית הצמיג). המשקל הכבד הוביל לצריכת דלק גבוהה, הגביל את המהירות המקסימלית והכי חמור, קיצר את תוחלת החיים של הצמיגים וסיפק רמת בטיחות לא מספקת לנהגים.

הצמיג הרדיאלי שהציגה מישלין התבסס על פתרון פשוט אבל בעל אימפקט דרמטי: הפרדת השלד של הצמיג לשני חלקים נפרדים, חגורה וכרכס, והנחת השכבות השונות לרוחב.

התוצאה: צריכת דלק נמוכה יותר, מהירות מקסימלית גבוהה יותר, חווית נסיעה נוחה ונינוחה ובעיקר רמת בטיחות מקסימלית – כך שאך טבעי הוא שהצמיג הרדיאלי הפך לסטנדרט עבור מכוניות.ביטוח מקיף לרכב

חדשנות גם במאה ה-21

גם הרבה אחרי שהאחים אדוארד ואנדריי מישלין הלכו לעולמם, המשיכה החברה שהקימו לפתח צמיגים יותר ויותר משוכללים.

במאה ה-21 הפיתוח הבולט ביותר הוא צמיג שאפשר לנסוע איתו גם לאחר שהתפנצ'ר, למרחק של 200 ק"מ ובמהירות של עד 80 קמ"ש מבלי להרגיש כלל שאתם נוסעים על צמיג מפונצ'ר וכמובן ברמת בטיחות מרבית.

ההשקעה המתמשכת והמתמשכת של צמיגי מישלין במחקר ופיתוח באה לידי ביטוי גם בהיותם של הצמיגים שמיוצרים במפעלי החברה, שפזורים בכל רחבי העולם, ידידותיים לסביבה. השאיפה היא ליצור מדד יעילות אנרגטית לצמיגים, כך שכל מי שרוצה לצמצם את צריכת הדלק ואת זיהום האוויר יידע אילו צמיגים מבטיחים זאת. כמובן שגם אספקט זה של הצמיגים הוא קריטי, שהרי כיום כולנו כבר מודעים לחשיבות צמצום זיהום האוויר אם ברצוננו להמשיך לחיות ברווחה בכדור הארץ.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט