מצבר לרכב

מצבר לרכב

מנוע כלי הרכב מונע על ידי אנרגיה חשמלית שמגיעה ממצבר שמותקן בו. מכונית פרטית זקוקה למצבר בן 12 וולט שהינו בעל הספק שבין 45 ל 90 אמפר. משאיות וכלי רכב אחרים  מונעים על ידי מצברים מגוונים ובעלי עוצמות שונות. מטבע הדברים, המצברים הנפוצים ביותר בשווקים הינם של מכוניות פרטיות. כל יצרן בוחר להשתמש באחד מסוים לכל דגם מכונית, ולכן, כאשר מבקשים להחליף חייבים להתקין אחד בעל אותן תכונות. מצבר חלש או חזק מדי עלול לגרום לבעיות שונות. לכל אחד יש תקופת אחריות שנקבעת על ידי היצרן. למצבר יש תפקידים נוספים ברכב. הוא מניע מערכות חשמליות שונות ומסוגל  לעשות זאת גם כשהרכב אינו מונע, וכאשר הוא מלא יש להקפיד שלא לרוקן אותו לחלוטין כדי לשמור על תקינותו וחיוניותו לאורך זמן. המצבר מתמלא שנית בעת הנעת הרכב.

תקלת התנעה

הוא מותקן מתחת למכסה המנוע במקום המיועד לו. במידה והאוטו אינו מניע בגלל תקלה בו יש להרים את מכסה המנוע ולנסות להניעו בעזרת מצבר ממכונית אחרת. לאחר ההנעה יש לנסוע במיידית למוסך כדי לבדוק לעומק את מקורה. מומלץ לא לדומם את  המנוע עד להגעה למוסך על  מנת שלא ליצור מצב שבו אין אפשרות מחודשת להנעת המכונית. מומחה יבדוק אותו בעזרת מכשירים שונים, ובמידה ואין ברירה אחרת, ימליץ על החלפה. ניתן לבחור בין מצברים של יצרנים שונים ובלבד שהם יהיו תואמים להגדרות של היצרן.

שירותי דרך

כדי לשמור על אורך חייו המקסימאלי שהוא כ 3 עד 4 שנים יש צורך לתחזקו היטב. במצברים מסוימים יש לבדוק את כמות המים בתוכם. במידה ויש חוסר יש למלא מים מזוקקים בלבד עד שהם מכסים את הלוחות הפנימיים. קיימים אחרים שלא זקוקים לתחזוקה והזיהוי לתקינותם מתבצע בבדיקה חיצונית. בכל מקרה של תקלה, ניתן להזמין שירותי דרך שניתנים עד למקום  הרכב התקוע. מוסכים, משווקי מצברים וחברות גרירה יגיעו במהירות האפשרית כדי לסייע לנהג תקוע ולבצע תיקונים נדרשים. החלפה ניתן לבצע בשטח והיא אינה אורכת  זמן רב מדי. אנשי מקצוע מקפידים לבצע תיקון מושלם.

 

כתיבת תגובה

סגירת תפריט