אל תפלו בפח: כל מה שכדאי לבדוק לפני שרוכשים רכב יד שניה

אל תפלו בפח: כל מה שכדאי לבדוק לפני שרוכשים רכב יד שניה

אין זה סוד שבשנים האחרונות מספר כלי הרכב שנמצאים על הכביש נמצא כל הזמן בעלייה מתמדת. זה נובע מהעובדה שכלי רכב חדשים עולים על הכביש, וכלי רכב ישנים לא ממהרים לרדת ממנו. בין היתר זה נובע מכך שלא מעט אנשים, מוכנים לקנות כלי רכב משומשים, בין אם זה דרך חברות מימון ובין אם זה דרך גורמים פרטיים.

רכישת רכב יד שניה היא תהליך לא מורכב, אך חשוב לשים לב לפרטים מסוימים על מנת שלא ליפול בפח ולקנות רכב שלא מתאים לצרכים שלנו או גרוע מכך, על מנת שלא לקנות רכב לא איכותי שיש לו בעיות רבות אשר עלולות להשפיע על אופי השימוש בו וכן על עלויות שונות.

בחלק הבא של המאמר אנחנו נתייחס לכמה נקודות שעלינו לשים לב אליהן, על מנת שנוכל לרכוש רכב בצורה חכמה. אנחנו נחלק את החלק הזה בין נקודות כלליות לנקודות ספציפיות. לפני כן נציין שאחת הנקודות המהותיות שעלינו לשים לב אליהן כשאנחנו רוכשים רכב, זה כל הנושא של הביטוח ובפרט ביטוח חובה לרכב.

כידוע כל נהג חייב לעשות ביטוח לרכב, אשר כולל כאמור גם ביטוח חובה לרכב שנקבע על פי פרמטרים מסוימים של הנהג ושל הרכב. לכן כשאנחנו רוכשים רכב יד שניה, חשוב שנבחן את אותם פרמטרים גם ביחס לשאלה, כמה אנחנו נשלם על ביטוח חובה שלו, על מנת שלא נמצא את עצמנו משקיעים הרבה מעבר למה שאנחנו תכננו ולמה שאנחנו יכולים.

נקודות למחשבה לפני רכישת רכב יד שניה

כאמור, אנחנו נחלק חלק זה של המאמר לשתי קבוצות של נקודות, כלליות וספציפיות.

בקבוצה של הנקודות הכלליות לגבי רכישת רכב יד שניה, אפשר להתייחס לנקודות כגון, גובה התקציב, הצרכים שלנו, אופי ההיכרות שלנו עם עולם הרכב.

הרעיון הוא, שאנחנו נרכוש רכב שיתאים לגבולות התקציב שלנו, לא רק בהקשר של עלות ישירה אלא גם בהקשר של עלויות נלווית, כאן למשל ייכנס הנושא של ביטוח חובה לרכב, צריכת דלק, טיפולים (ככל שהרכב ישן יותר סביר להניח שיצטרך יותר טיפולים) וכדומה. כמו כן אנחנו נתייחס לשאלה מה הם הצרכים שלנו, האם אנחנו צריכים רכב משפחה או רכב עסקים, רכב לזוג צעיר או רכב שמיועד להסיע ילדים וכן לשאלה עד כמה אנחנו מכירים את עולם הרכב ומסוגלים להתמודד מול מוסכים וגורמים אחרים.

בקבוצה של נקודות ספציפיות כבר נתייחס לשאלה ממי אנחנו קונים את הרכב, מה מצב הרכב, נתונים כלליים על הרכב, האם הוא עבר תאונות, אילו טיפולים הוא עבר, האם הרכב שייך לבעליו או משועבד. בהקשר של כל הנקודות הנ"ל, אנחנו נצטרך גם לבדוק אותו במכון בדיקה, לנהוג עליו, לקרוא את הספר הטיפולים שלו ולראות האם כל מה שנמסר לנו על ידי בעל הרכב, הוא אכן מידע אמין ומדויק.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט