מה הקריטריונים לעבודה עם ספק של משרד הבטחון?

מה הקריטריונים לעבודה עם ספק של משרד הבטחון?

אין ספק שלהיות ספק של משרד הביטחון יכול לתרום רבות לעסק שלכם. לא רק מהבחינה הזו שאתם עושים ביזנס מול משרד הביטחון – אחד מגופי הממשלה החזקים ביותר שיש, אלא בעיקר כי להיות ספק של משרד הביטחון מעניק איזשהו תו תקן שמרמז על איכות ומקצועיות מהצד שלכם, שכן משרד הביטחון לא יבזבז את זמנו בעבודה עם אנשי מקוצע שאינם איכותיים. לכן, אין זה מפתיע שעסקים רבים רוצים לעבוד כספקים של משרד הבטחון, גם כדי שהם יוכלו למנף את הסטטוס הזה ולהגיע לעסקים נוספים, שיבטחו בהם יותר בקלות ויבצעו איתם קשרי מסחר בצורה חשדנית פחות.

אז אלו הם חלק מהקריטריונים שחשוב לדעת באם אתם רוצים להתחיל לעבוד מול משרד הביטחון ולשמש כספקים:

משרד הביטחון עובד עם שלוש קבוצות למעשה: מוכרים, קבלנים ובעלי שירותים מקצועיים.

מוכרים – כל ספק אשר משמש כיצרן, מוכר, יבואן, משווק, יועץ, מעניק שירות וכדומה. אותם אנשים אושרו לעבודה מול משרד הביטחון כיוון שעמדו בשני קריטריונים עיקריים: הראשון הוא כי הם טובים בתחומם ובעלי רקורד מוכח, והשני שהם יכולים לעזור בחיסכון כלכלי למשרד הביטחון. למעשה כל מכרז אשר יוצא ממשרד הביטחון וכל ספק אשר מוכר כספק של משרד הביטחון יכול להגיש בקשה להשתתפות במכרז.

קבלנים – עבודות לביצוע בנייה. כל הקבלנים אשר אושרו והוסמכו לעבוד מול משרד הביטחון.

תכנון ובניה – מומחים לשירותי תכנון, הנדסה, ייעוץ לצרכי עבודות בנייה ועוד.

כל אחד משלושת הקבוצות הללו, מחוייב כמובן ליצור קשר עם משרד הביטחון כדי להתחיל בתהליך של להיות מוכר כספק. ניתן ליצור קשר עם משרד הביטחון, ולמצוא לא מעט חומר נוסף באתר שלהם שיסביר אילו מסמכים אתם צריכים להגיש ואילו אסמכתאות כדאי שיהיו לכם.

אף על פי שמדובר בתהליך שיכול לקחת קצת זמן ולהיות מתיש ובירוקרטי, אין זאת בכלל שאלה האם מדובר בתהליך שהוא כדאי. התשובה היא חד משמעית כן. מעבר לאותו סטטוס שהוזכר קודם, ספק משרד הביטחון יכול לגשת למכרזים בלי בעיה ולהגדיל את היקף העבודה שלו בצורה משמעותית.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט