מצבר לרכב – מה צריך לדעת

מצבר לרכב – מה צריך לדעת

אם בלי לב אנחנו לא יכולים להתקיים, הרי שבלי מצבר אף רכב לא יכול לעבוד. מכאן החשיבות הגדולה שלו, זו הסיבה שאנחנו צריכים להשקיע זמן, כסף ומחשבה, הן ברכישה של מצבר נכון ואיכותי, והן בתפעולו במשך הזמן על מנת שיהיה ניתן להשתמש ברכב.

מצבר, הוא למעשה הבטרייה שעוזרת להתניע את הרכב. זו המערכת החשמלית של הרכב אשר באמצעותה אפשר להתניע אותו. כשאנחנו רוכשים רכב, לא משנה אם הוא חדש או ישן, אנחנו אמורים לקבל בתוכו מצבר מלא. עם הזמן, ככל שניסע יותר כך הוא יתרוקן. להבדיל מבטריות או מטענים של מכשירים אלקטרוניים, הרי שאם המצבר יתרוקן לגמרי, נצטרך להחליף אותו.  

בדרך כלל, מצבר עובד במשך 3-4 שנים פלוס מינוס, למרות שמצברים חדשים כבר עובדים הרבה יותר.

צריך לומר, לכל רכב יש מצבר שאמור להתאים לו. אי אפשר להשתמש בכל סוג של מצבר עבור כל סוג רכב. לכן יש לקנות אותו אך ורק בחנויות שמתמחות בכך ויודעות כיצד לבצע את ההתאמה בין המצבר לרכב. הסיבה שנדרשת התאמה שכזו היא, שכל רכב בנוי על מנוע בהספק אחר, ועל כן הוא ידרוש גם מערכת שונה שתאפשר להטעין אותו.

כיצד אנחנו קונים מצבר?

מן הסתם, אם אנחנו רוצים לקנות מצבר חדש לרכב, אנחנו לא נעשה דרך האינטרנט או דרך גורמים שאינם מתעסקים באופן ישיר בכלי רכב בכלל ומצברים בפרט. אנחנו יכולים למצוא מספר מקומות בהם ניתן לרכוש מצבר.

ראשית, ישנן חנויות ומרכזים לרכב שמוכרים באופן ספציפי מצברים של חברות מובילות, דוגמה חברת שנפ שנחשבת למובילה בתחום.
שנית, אנחנו יכולים למצוא מצברים במוסכים ומרכזי שירות של כלי רכב. כאן ההמלצה היא לפנות אל מרכז שירות שמתמחה בטיפול ברכב מהסוג שיש לנו, גם בשביל שהם יבדקו את הרכב וגם בשביל שידעו כיצד להתקין את המצבר בצורה נכונה.

חשוב שאנחנו נקבל אחריות על כך שהמצבר הוא מקורי וחדש. ניתן למצוא כיום לא מעט מצברים משומשים אשר עברו מילוי מחדש, זה אומנם לא מפחית מאיכותו אך יש מקומות שינצלו זאת בשביל למכור לנו מצבר שאיננו מלא לגמרי.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט