דגשים חשובים לגבי ביטוח חובה

דגשים חשובים לגבי ביטוח חובה

כל אדם שבבעלותו רכב במדינת ישראל חייב לבטח אותו. אם אדם נתפס בעת נהיגה או בעת בדיקה בסיסית של משטרת ישראל ללא ביטוח חובה, הרי שניתן להאשים אותו בעבירה פלילית.

ביטוח חובה- כשמו כן הוא

ביטוח רכבביטוח חובה לרכב הוא אותו ביטוח אותו יש לרכוש לרכב בעת קנייתו ולאחר מכן כל שנה. ביטוח זה מוגדר כחובה במדינת ישראל ואין שום אפשרות לנסות ולשכנע מישהו שאין לכם צורך בביטוח זה ושיוותרו לכם עליו. במקרה של חס וחלילה תאונת דרכים, ביטוח זה יאפשר לכם, לנוסעי הרכב בעת התאונה ולאדם חיצוני שנפגע מרכבכם את כל הטיפולים והפיצויים הדרושים. נכון להיום כל חברות הביטוח בישראל מציעות ביטוח זה ורבים מבצעים השוואת מחירים של ביטוח חובה וזאת על מנת לבחור בביטוח שמתאים להם ביותר.

כיצד נקבע המחיר?

המחיר של ביטוח לרכב שלכם ייקבע על פי פרמטרים שכוללים את נתוני הרכב והנתונים האישיים של האנשים שינהגו ברכב:

  • גיל- יש משמעות רבה לגילו של הנהג. ברוב המקרים העלות על נהג צעיר או נהג מבוגר מאוד תהיה גבוהה יותר מאשר נהג מעל לגיל 24 עם וותק של לפחות שנתיים על הכביש.
  • וותק- משחק כאן תפקיד חשוב. יותר ניסיון פחות תשלום.
  • היסטוריה- נהגים ללא היסטוריה של תאונות ועבירות תנועה ישלמו פחות על ביטוח חובה לרכב.
  • תביעות- יש לקחת בחשבון שתביעות שביצעתן לחברות הביטוח יכולות להשפיע גם על המחיר.
  • סוג הרכב- הפרמיה אותו תדרשו לשלם עבור רכב חדש ומתקדם עם כל מערכות הבטיחות והביטחון הדרושות תהיה פחותה מרכב ישן ללא מערכות מתקדמות שכוללות אזעקה, אימובילייזר ועוד.

לסיכום, ביטוח חובה לרכב מבטיח לכל אחד כיסוי על פגיעות גוף שנגרמו במקרה של תאונת דרכים. ביטוח זה חשוב ולכן המדינה מחייבת כל בעל רכב לרכוש אותו.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט