מחסומים ניידים

מחסומים ניידים

היתרונות שבמחסומים ניידים הם רבים ומגוונים אך יתרון אחד חשוב שיש למחסום מפלסטיק להציע, הוא הקלות שבה מניידים אותו. אם למשל מתרחש אירוע מסוים ללא כל הכנה וקיים חשש להפרות סדר בכביש או באזור התקהלות לא מתוכננת, מחסום הפלסטיק הוא הפתרון הקל והמהיר לסמן קווי הליכה ונסיעה.

מה התועלת במחסומים ניידים?

ישנם כל כך הרבה דברים שבשבילם מחסום כזה יכול לתת את המענה היעיל ביותר. משטרת ישראל עושה שימוש במחסומים כאלה בשיתוף עם חברות המספקות מחסומים ניידים גם למטרות אזרחיות ולא רק כנתיבי תנועה מאולצים.

הניוד של מחסומים כאלה הוא מקור הצורך שלהם וכיוון התנועה למשל יכול להשתנות כל רגע ולכל כיוון כי התפעול שלהם קל ונוח ואינו מצריך מאמץ בהרמה או בגרירה שלו.

מהי העלות של מחסום נייד והיכן הם מיוצרים?

במדינת ישראל יש שתי מפעלים גדולים שמייצרים בין היתר גם מחסומים ניידים. אחד נמצא בעפולה ואחד סמוך לטבריה בקיבוץ כנרת, והוא מהוותיקים בארץ שמייצר מחסומים ניידים מפלסטיק, פתרונות אינסטלציה ושאר חלקי פלסטיק קטנים וגדולים.

לגבי עלותם, מחיר מחסום כזה שמיוצר מכמות גדולה של פלסטיק קשיח ואמיד, יכול להגיע עד לסביבות ה 800 שקלים לאיכותיים ביותר ומהחומרים החזקים ביותר.

כמה סוגים יש למחסומים ניידים

המחסומים המוכרים לנו יותר, שלרוב מגיעים בצבע אדום כהה, משמשים בעיקר כחוצצים בין תנועת רכבים וכתמרורי אזהרה בכך שהם מקיפים סוגי סכנות כמו חומרים מסוכנים – בעיקר באתרי בניה למיניהם ששם ההתראה מפני בור באדמה או אזור מסוכן אחר תהיה קריטית ממקומות אחרים.

מחסומים בהתאמה אישית

סוגים רבים של מחסומים ניידים וגם פסי האטה קיימים בשוק הצר הזה. ישנם מחסומים שעל הדופן שלהם מוטבע מחזירי אור ומדבקות זוהרות אחרות והם משמשים בעיקר להפרדה במקומות חשוכים וקבועים, מה מהווה תמרור אזהרה מרחוק ומתריע על סכנה קרובה.

נהג המתקרב למחסום זוהר כזה, יכול ממרחק רב מאוד להבחין בהם ולהיזהר מלהתקרב למקום המסומן. מחסומים אלה נועדו בין היתר כסימון למקום סכנה שאסור לחצותו או להזיזם ממקומם.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט