מעצורי חנייה – למה חשוב להתקין אותם בחניונים?

מעצורי חנייה – למה חשוב להתקין אותם בחניונים?

אנשים רבים תוהים לא פעם מדוע יש טעם להציב מעצורי חנייה בחניונים מוסדרים – הלא בדיוק למטרה זו נועד כל המתחם כולו – במיוחד במקרים בהם יש קיר (למשל בחניונים תת קרקעיים) ובעידן בו ביותר ויותר מכוניות מותקנות מערכות אזעקה ומצלמות, למה צריך להשקיע ולהתקין אותם בחניונים? יש אפילו שיגדילו ויגידו שבחניונים ציבוריים מעצורי החנייה הם מיותרים לחלוטין, ואין על פניו כל סיבה שהציבור ישלם על כך. אז מדוע בכל זאת מותקנים מעצורי חנייה בחניונים, והאם זה באמת כל כך חשוב?

תפקידם של מעצורי חנייה

מצלמות הרכב ומערכת האזעקה אמנם משמשות ככלים טובים וחשובים מאין כמותם לזיהוי מצבי חירום ברכב ולהתרעה מוקדמת מפניהם, אולם חשוב להבין שאין תחליף למעצור פיזי שימנע את ההתנגשות חלילה גם אם הנהג יחליט מכל סיבה שהיא להמשיך לנהוג, או שהוא יעשה זאת בטעות: חשבו למשל על כל הפעמים שבהן התעסקתם בטלפון עם סיום החנייה ושכחתם להרים את האמברקס – או פעמים שבטעות פשוט המשכתם לנסוע לאחור במן תנועה לא רצונית, למרות שידעתם שאינכם אמורים לעשות זאת.

ומעבר לכל אלה, כמובן שלא לכל הרכבים יש מצלמות ומערכות לזיהוי מרחקים – ומה אם אותן מערכות אינן עובדות כראוי? דוקא בחניונים מוסדרים ובדיוק במקומות בהם החנייה היא תמיד קבועה במקומה, התקנת מעצורי חנייה היא המתאמה והנכונה ביותר, והיא יכולה להציל גם חיי אדם.

אילו תאונות כבר יכולות לקרות בחניונים?

נהגים ותיקים ואנשים המתעניינים בנתונים אודות תאונות דרכים יודעים להגיד שמרביתן מתרחשת דוקא קרוב לבית, בדיוק כאשר הנהג חושב שכבר הסתייימה הנסיעה. מסיבה זו בדיוק תאונות עדיין יכולות להתרחש גם בחניונים, ולא רק במעברים כמובן: כניסה לא מבוקרת ומהירה מדי (לרוב בשל העובדה שהנהג ממהר מאד או שהוא מדבר תוך כדי החנייה בטלפון), חוסר שליטה על הבלמים או כניסה במהירות או בכלל בלחיצה לא רצונית על דוושת הגז ועוד ועוד הן רק חלק מהסיבות שבגללן חשוב כל כך להתקין את המעצורים, וכך למנוע חלילה אסון.

קראו עוד על: מראות פנורמיות

כתיבת תגובה

סגירת תפריט