מהו מוסך הסדר ולמי זה משתלם

מהו מוסך הסדר ולמי זה משתלם

כשאנחנו רוכשים ביטוח רכב, אחד הסעיפים בפוליסה, מתייחס לשאלה היכן אנחנו יכולים לבצע תיקונים לרכב במקרה של תאונה, תקלה או כל דבר אחר, עם השתתפות של חברת הביטוח.

הרעיון בסעיף זה, הוא למנוע מצב שהמבוטחים יבצעו טיפולים ותיקונים לרכב בכל מוסך שיבחרו, וחברת הביטוח תצטרך לשאת בהוצאות. זאת בלי פיקוח, בין אם על העלויות ובין אם על אופי השירות והתיקונים שהלקוח שלהם מקבל.

על כן, בכל פוליסת ביטוח, בין אם זו פוליסה פרטית ובין אם זו פוליסת ביטוח רכב עובדי מדינה הראל או פוליסה של מקומות עבודה אחרים, יש מושג שנקרא "מוסך הסדר". מושג זה מתייחס למוסכים אשר עובדים עם חברת הביטוח, אליהם היא שולחת את המבוטחים שלהם ושם הם יקבלו שירות, בין אם זה במקרה של טיפולים, תיקונים או כל דבר אחר.

התייחסות לרעיון של מוסך הסדר, כפי שהוא מופיע בפוליסות ביטוח, מטיב למעשה עם כל הגורמים, בין אם זו חברת הביטוח עצמה ובין אם זה הלקוח. גם המוסכים נהנים מכך, כפי שנוכל לראות בהמשך.

חשוב להדגיש, בכל פוליסת ביטוח רכב של עובדי מדינה הראל או של לקוחות פרטיים, יש רשימה של מוסכים אליהם אפשר להגיע. לא מדובר במוסך אחד ספציפי. במובנים מסוימים, זה דומה להסדרים שיש לחברות ביטוח עם רופאים ומרכזים רפואיים במסגרת ביטוח בריאות פרטי. המטופל מחליט למי מבין הרופאים שנמצא עם חברת הביטוח בהסדר, הוא מעוניין לפנות. כך גם במקרה של מוסכי הסדר. המבוטח מחליט, למי מבין המוסכים הוא מעוניין להגיע.

מדוע זה משתלם לכולם?

כפי שציינו, כל אחד מהגורמים נהנה מהשירות הזה, בין אם זו חברת הביטוח, הלקוחות או המוסכים.

חברת הביטוח נהנית מזה, מאחר והיא קובעת ללקוח היכן לטפל ברכב, וכך יש לה יכולת לפקח על העלויות וכן על אופי הטיפול. באופן כזה, היא תשתתף בהוצאות במצב שהוא הרבה יותר נוח עבורה.

למבוטחים זה מצב אופטימאלי, מאחר ואם נניח הטיפול במוסך הסדר איננו נעשה בצורה טובה, חברת הביטוח תישא באחריות. אם המבוטח יחליט לבצע את הטיפול במוסך שאיננו חלק מהסדר, אז העלויות יהיו עליו. צריך לציין, חברת הביטוח עובדת אך ורק עם מוסכים מוכרים, איכותיים, ולכן גם אפשר להניח שהמטופל יקבל שירות ברמה גבוהה.

כמו כן, כפי שציינו מדובר על רשימת מוסכים ולא על מוסך בודד. כלומר המבוטח יכול לבחור מבין הרשימה, את המקום בו משתלם לו לבצע את הטיפול, בין אם זה מבחינת מיקום, איכות או עלויות.

לבעלי המוסכים משתלם להיכנס לשירות הסדר עם חברת הביטוח, כך הם יכולים ליהנות מכמות גדולה יותר של לקוחות. כמו כן, מדובר בסוג של תווית איכות, אשר המוסך מקבל ואפשר להציג אותו בפני לקוחות פוטנציאליים.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט