איזה ביטוח הכי משתלם ואיך לבחור

איזה ביטוח הכי משתלם ואיך לבחור

כשאנחנו ניגשים היום לרכוש ביטוח לרכב, לא רק שעומדות בפנינו אופציות שונות אלא שיש לנו אפשרות לבחון כל אופציה בצורה מדויקת. בזכות מאגרי מידע שונים אנחנו יכולים לקבל תמונה מלאה של פוליסות ביטוח של חברות שונות ולהחליט בסופו של דבר, מה נכון עבורנו.

כידוע, כל בעל רכב חייב להחזיק ברשותו ביטוח חובה שהמדינה מחייבת אותו לעשות. המחיר של הביטוח נקבע על פי פרמטרים שונים ואיננו ניתן לשינוי, בין אם זה מבחינת תנאים או סכומים. אך לצד ביטוח זה, הרי שיש חלק נוסף לביטוח רכב והוא ביטוח מקיף. כאן כל בעל רכב יכול לבחור את התנאים שנוחים לו וכן יכול להתמקח על המחיר שהוא מוכן לשלם.

ביטוח מקיף, להבדיל מפוליסת ביטוח חובה, מתייחס להיבטים שונים שקשורים לרכב עצמו. בין אם זה בהקשר של גניבה, פריצה, חבלה, נזקים. הביטוח מתייחס לכל דבר שקשור כך או אחרת לרכב לאופי השימוש בו. לכן כשניגשים לרכוש פוליסת ביטוח מקיף, יש לבחון היטב מה החברות מציעות ובהתאם לכך להחליט, איזו פוליסה לקנות.

מה ההבדלים בין חברות הביטוח

צריך לומר, בין אם מדובר בביטוח חובה, ביטוח מקיף או בכלל כל פוליסת ביטוח אחרת, הרי ההבדלים בין החברות השונות באים לידי ביטוי הן בפוליסות והן באופי השירות שהחברה מספקת ללקוחות שלה.

לכן צריך לבדוק לא רק מה החברה מציעה על הנייר, כלומר בפוליסה, אלא יש לבדוק באיזו חברה מדובר, איזה מוניטין יש לה, עד כמה אפשר לסמוך על השירות והאמינות שלה. אין טעם לרכוש פוליסת ביטוח, מבטיחה ככל שתהיה, אם החברה ידועה בכך שאיננה עומדת מאחורי המילה שלה. כמו כן, אין טעם לרכוש פוליסת ביטוח, אם בשביל לממש אותה, יהיה צורך להיאבק במשך זמן רב עם החברה בכלים משפטיים שונים.

תהליך הבחירה של פוליסה כזו או אחרת, חייב להתבסס, הן על מה שהחברה מציעה בפוליסה עצמה והן על מה שהחברה מספקת בפועל ללקוחות שלה. לכן רצוי להשתמש במקורות המידע השונים שקיימים לרשותנו, והן בהמלצות וחוות דעת של לקוחות אשר יכולים לספק מידע מהניסיון האישי שלהם.

איזה ביטוח משתלם לנו

בכל הקשור לביטוח חובה או ביטוח מקיף, ובכלל לכל סוג פוליסת ביטוח רכב, עלינו לחשוב על אופי השימוש שאנחנו מבצעים ברכב, בין אם זה שימוש אישי או מקצועי. בהתאם לכך, נוכל להחליט האם הפוליסה מתאימה לנו.

במידה ומדובר ברכב שמשתמשים בו יותר מנהג אחד, למשל רכב משפחתי בו ההורים והילדים נוהגים עליו, הרי שצריך למצוא פוליסה שמתאימה לכולם. בוודאי אם מדובר בנהגים צעירים. אין טעם לרכוש פוליסה שמתאימה אך ורק לנהגים ותיקים או רק לנהגים צעירים. זו צריכה להיות פוליסה מקיפה, כזו שתספק לנו את כל השירותים והתנאים שאנחנו צריכים.

מעבר לכך, הרי שיש למצוא פוליסת ביטוח רכב שיכול לספק לנו את כל התנאים הנדרשים עבורנו בכל זמן, בכל היבט. למשל, אם מדובר על מקרים של תאונות, קשות או קלות, גניבה, חבלה, תקלות ובעיות מכאניות, וכל דבר אחר שקשור לשימוש השוטף של הרכב.

ההתייחסות שלנו צריכה להיות למקרי קיצון, כלומר לקחת בחשבון מקרים קשים, גם אם הם לא שכיחים. הרי במקרים פשוטים נוכל להסתדר, סביר להניח, גם בלי הביטוח. מקרים מסובכים וקשים, שם נידרש להשתמש בפוליסה, לשם כך אנחנו רוכשים אותה. זו הבטוחה שלנו לימים קשים.

לכן חשוב להשקיע זמן, הן בחיפוש פוליסה שיכולה לענות על כל הצרכים שלנו, וכן בחיפוש חברת ביטוח שאכן תוכל לספק לנו פוליסה איכותית ומקיפה, ואכן תעמוד מאחוריה. חשוב לבחון את מדדי האמינות והשירות של החברה, ולא להתייחס רק לתנאים ולעלויות.

כיצד בוחרים פוליסת ביטוח בצורה נכונה

מעבר לכל מה שתיארנו, יש נקודה נוספת מאוד משמעותית שיכולה לעזור לנו לבחור פוליסת ביטוח. אנחנו יכולים להשתמש במאגרי המידע שעומדים לרשותנו בשביל להשוות בין הפוליסות וכן בין העלויות שלהן. אחרי שבחרנו כמה פוליסות שנראות לנו מתאימות, נוכל לפנות אל החברות שמוכרות אותן ולראות מה הן מציעות לנו, כיצד אנחנו יכולים לשפר את התנאים והמחיר.

סביר להניח שהחברה תרצה אותנו כלקוח, בוודאי אם אנחנו נהגים זהירים שלא נוהגים לממש את הפוליסה לעיתים תכופות וכן אם אנחנו מוכנים להיות מבוטחים של החברה לאורך זמן. על כן, החברה תסכים ללכת לקראתנו, בין אם זה בהיבט הכלכלי, כלומר בעלויות הפוליסה, ובין אם זה בהיבט של התנאים.

למשל, חברות רבות יסכימו להיכנס טיפולים נוספים, להכניס לפוליסה סעיפים שאינן בהכרח נמצאות בתוכה. עלינו לוודא שאכן זה קורה ואכן זה משתלם לנו מבחינה כלכלית ומבחינות אחרות.

לסיום חשוב לציין, הבחירה שלנו בפוליסת רכב כזו או אחרת היא משמעותית, במובן הזה, שזו הפוליסה בה נשתמש בכל עת שנמצא את עצמנו בבעיה, זו פוליסה שאמורה לספק לנו שירותים במשך שנה עד שנצטרך לחדש את הפוליסה או לבחור באחת אחרת.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט