נהנים בחגים: כללי נהיגה בטוחה בנסיעות משפחתיות

נהנים בחגים: כללי נהיגה בטוחה בנסיעות משפחתיות

החגים הם הזדמנות נפלאה לצאת לטיול משפחתי ברחבי הארץ, ליהנות מזמן איכות משותף ולבלות ביחד. כבישי הארץ עמוסים ברכבים במהלך החגים ובעיקר בלא מעט משפחות הבוחרות לנצל את ההזדמנות ולטייל בצפון, בדרום וגם במרכז.

נסיעה בטוחה

לצד ההנאה המרובה שבטיולים המשותפים, חשוב לזכור לנהוג בבטיחות ולהישמע לכל כללי התחבורה. איך עוברים את זה בשלום וחוזרים הביתה בריאים ושלמים? הנה כמה טיפים לנסיעה בטוחה ונכונה יותר:

  1. אל תנהגו אם אתם עייפים – חשוב לכם להגיע בשלום הביתה ולחזור בריאים ושלמים כולם יחד, אתם ובני משפחתם. אחת ההמלצות החשובות ביותר היא להימנע מנהיגה בזמן עייפות. אם יש לכם ביטוח רכב, כמו ביטוח רכב בחברה הפניקס, וודאי שמעתם גם לא מעט מסוכן הביטוח שלכם על הסכנות הנוראיות הצפויות על הכביש. כדי להימנע מהן ככל הניתן, עלו על הרכב רק במצבי ערנות מלאה. במידה ומדובר בנסיעה ארוכה וממושכת מאד, עצרו מדי פעם להפסקת התרעננות, שתו שתייה קלה, אכלו סנדויץ' או ממתק ממריץ, נוחו מעט ורק אז המשיכו בדרך. אם אתם עייפים מאד, עצרו ללילה בבית מלון בדרך או לכמה שעות של לינה אצל חברים, שמתגוררים בסביבה.
  2. שמעו רדיו במהלך הנסיעה – אם אתם עושים את כל הדרך מאילת, למשל, או מים המלח אל המרכז, תיתקלו בדרך בנופים החוזרים על עצמם, נופי מדבר שומם וללא גירויים מיוחדים. כדי שלא תירדמו ותשמרו על ערנות מלאה, מומלץ לכם לשמוע רדיו במהלך הנסיעה. זו לא מוכרחה להיות מוסיקה בקולי קולות, אולם כדאי שזו תהיה מוסיקה שאתם אוהבים, שירים שתוכלו לשיר או תכנית דיבורים מעניינת שתוכלו להקשיב לה. תוכלו גם להביא אתכם מהבית דיסקים שונים ולשמוע אותם בדרך או לנצל את ההזדמנות ולשחק עם הילדים (במידה והם לא נרדמו) משחקי מוסיקה שונים.
  3. הימנעו מנסיעה בשעות הלילה – גם אם אתם רוצים להימנע מהפקקים, השתדלו להימנע מנסיעה ממושכת בשעות הקטנות של הלילה. בשעות אלו חשוך מאד בכבישים רבים, העייפות רבה מאד וגם קשה לשמור על ערנות. בשעות אלו גם סביר שכל בני המשפחה ברכב יירדמו והנהג יישאר הער היחיד ללא אפשרות לנהל שיחה כדי לשמור על ערנות רבה יותר. במידה ואפשרי, צאו בשעות היום וגם אם אתם נכנסים לתוך שעות הלילה, וודאו שמדובר במרחק נסיעה קצר יחסית שלא ידרוש מכם מאמץ רב מדי. אם ידוע לכם על כבישים מאתגרים בדרך, וודאו שאתם עוברים אותם בשעות המוארות יותר ורגע לפני שמחשיך לגמרי.
  4. שימו לב למהירות נסיעתכם – חשוב שתפקידו לנסוע בהתאם לכל כללי הבטיחות ובמהירות הנדרשת על פי החוק, וגם אם אתם היחידים על הכביש. אל תתפתו לנהוג מהר מדי והקפידו לבדוק את מהירות הנסיעה שלכם מדי פעם. בקשו מהנוסע שיושב לידכם לעשות זאת גם כן בכל שעה בערך, ובמיוחד כשאתם נוסעים באזורים שוממים ובכבישים מבודדים. אם אתם מבחינים שמהירותכם מהירה מדי, ובמידה ואפשרי, עצרו בצד למנוחה ולהתרעננות קלה שתחזיר אתכם אל הקצב המתאים ותאפשר לכם לשמור על רעננות רבה יותר במהלך הנסיעה והקפדה על כל כללי הבטיחות הנדרשים.

 

 

 

כתיבת תגובה

סגירת תפריט