יועץ תנועה

יועץ תנועה

יועץ תנועה משמש במגוון תפקידים וביניהם – מציאת פתרון לחניות העירוניות, וכן קביעת חניה בבניינים חדשים שבהם החניה לא מוסדרת. יועץ תנועה חשוב בבניית פרויקט בנייה הציבורית והפרטית כאחד.

יועץ תנועה – למה צריך אותו?

מהנדסי ויועצי תנועה עובדים על תכנון כבישים, רחובות וחניות עירוניות, בכדי למקסם את יכולותיהם לטיפול בתנועה הצפויה. סוג זה של תכנון בתחילת הפרויקט, דורש להקרין את עומסי התנועה והדפוסים שהאזור דרוש אליהם. 

בנוסף, הם מוודאים שאותות התנועה והשילוט תואמים את השימוש בו. לדוגמא, לדאוג שיהיה את מספר האידיאלי של נתיבים בכביש. המשמעות היא גם לעודד נהגים להשתמש בדפוסי הנסיעה שהמתכננים רצו, ולהוביל אותם לשימוש יעיל ובטוח בתנועת רכב. 

בנוסף, מהנדסי תעבורה העובדים על פרויקטים חדשים, חייבים לעבוד עם קבלני ביצוע, זאת כדי לשלב כראוי פרויקטים חדשים עם פרויקטים קיימים.

דרכים קיימות

אחד התפקידים המאתגרים יותר של יועצי התנועה, הוא טיפול בחסרונות בתנועה בכבישים קיימים. בחלק מהמקרים, נפח התנועה בכבישים גדל באופן דרמטי מיום ליום, או שבילים חדשים סמוכים או פיתוחים אחרים, כמו מרכז קניות חדש, יוצרים שינוי משמעותי באופן השימוש בכביש. 

ייתכן שתכנון הכביש שהיה עד כה, כבר אינו תואם את השימוש בו. מהנדסי תנועה מתכננים שינויים בכבישים או הצבת תמרורים חדשים, בכדי לשרת טוב יותר את הנהגים ולשקף את השינויים בדפוסי התנועה שהתפתחו לאורך השנים.

מי צריך יועץ תנועה?

לא פעם קבלני בנייה מחפשים יועצי תנועה כולל יועץ קרקע כדי להתאים באופן אידיאלי את מרחבי החנייה במבנה או בשטח אותו הם בונים. מהיום, אותם הקבלנים יוכלו למצוא את אנשים המקצוע הטובים ביותר באתרי אינטרנט ייעודיים, אלה המציעים יועצי תנועה מיומנים ומקצועיים, לייעול הבנייה שלהם.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט