טיפים לתיקון דלתות

טיפים לתיקון דלתות

דלת לא תקינה משבשת במידה ניכרת את שגרת החיים, ואף עלולה לנעול אותנו מחוץ לבית. הטיפים הבאים יעזרו לכם לתקן את הדלתות בדרך הטובה ביותר – בכוחות עצמכם או במידת הצורך בעזרת איש המקצוע המתאים.

להקדים תרופה למכה

הטיפ החשוב ביותר בהקשר של תיקון דלתות הוא שתמיד כדאי להקדים תרופה למכה. ברוב המקרים יש סימנים מוקדמים לכך שעומדת להתרחש תקלה – למשל מפתח שכבר לא מסתובב בצורה חלקה בתוך המנעול או דלת שנסגרת בקושי. בכל מצב כזה מומלץ להבין מהו מקור הבעיה ואם אתם יכולים לפתור אותה בעצמכם או שיש צורך להזמין מומחה.

איך להחליף צילינדר בעצמכם

בלא מעט מקרים תיקון דלתות הוא למעשה החלפת צילינדר. כשהמפתח לא נכנס למנעול או כשהסיבוב שלו לא חלק – הבעיה היא בצילינדר, ומאחר שאין טעם לתקן את הרכיב הזה הפעולה הנכונה היא להוציא את הצילינדר הקיים ולהתקין במקומו חדש. גם כשמפתח נשבר בתוך הדלת, הפתרון הוא החלפת צילינדר.

כדי להחליף צילינדר פשוט, פותחים את הבורג שמתחת ללשונית, משחקים קצת עם המפתח וכך שולפים אותו החוצה ביחד עם הצילינדר. במקום הצילינדר הישן מכניסים את זה החדש, ושוב משחקים קצת עם המפתח כדי שהצילינדר יתאים באופן מדויק למנגנון וללשונית. לסיום הפעולה סוגרים את הבורג.

מנעולן גובה על הפעולה הזו בין 250 ל-400 ש"ח ומן הסתם גם חוסך לכם את זמן הקנייה של הצילינדר החדש.

מה עלול למנוע מדלת רב בריח להיסגר?

מקור השם דלת רב בריח הוא בכך שדלתות אלה מגיעות עם בריחים שנכנסים אל תוך שקעים במשקוף. כשדלת רב בריח לא נסגרת, יכול להיות שהבעיה נובעת מחסימה באחד השקעים – בעיקר עקב לכלוך אבל יש גם מצבים שבהם פשוט ישנו חפץ מסוים בתוך השקע. בדיקה יסודית של השקעים וניקויים במידת הצורך, כולל השקע שברצפה (אם יש כזה) שמטבעו צובר לכלוך יכולים לפתור את הבעיה. אם השקעים נקיים ובכל זאת הבעיה נמשכת, יש להזמין מומחה לתיקון דלתות.

מתי מזמינים מנעולן ומתי מומחה להתקנת דלתות?

כשהבעיה היא במנגנון, תיקון דלת מתבצע ע"י מנעולן, רצוי כמובן מיומן ובכל מקרה בעל תעודת יושר ממשטרת ישראל. כשהבעיה היא במסגרת, איש המקצוע הנכון הוא מתקין דלתות.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט