החזקת רכב יד שניה – האם זה משתלם לנו?

החזקת רכב יד שניה – האם זה משתלם לנו?

בעבר, היה נהוג לחשוב, שתמיד נכון יותר לקנות רכב חדש מאשר רכב יד שניה. ההסבר לכך היה פשוט, רכב יד ראשונה הוא בעל ערך רב יותר, ויהיה לנו הרבה יותר קל לתחזק אותו ואם ביום מן הימים נרצה למכור אותו, אז נוכל לעשות זאת בצורה יחסית פשוטה.

עם השנים, הגישה מעט השתנתה. היום הרבה מאוד מומחים סבורים שגם החזקת רכב יד שניה יכולה להיות אופטימאלית, בפרט עבור קהל צעיר או עבור משפחות שיש להם כבר רכב אחד. מבחינה כלכלית, לא בטוח שזה ישתלם להחזיק שני רכבים חדשים.

כל הרעיון של החזקת רכב יד שניה השתנה עם השנים, בין היתר בזכות כניסתן של חברות שונות אשר מוכרות רכבים יד ראשונה לצד רכבים יד שנייה. מדברות על חברות ליסינג וחברות אחרות, אשר מציעות עסקאות מאוד משתלמות ללקוחות שלהן. ניתן לרכוש אצלן רכב יד ראשונה, ובסיום תקופת השימוש למכור את הרכב לחברה, והיא תמכור אותו כרכב יד שנייה. כך החברה גם מרוויחה עליו, וגם הלקוח שרוכש את הרכב בפעם השנייה, עושה זאת ממקום מסודר ולא מלקוח פרטי, שאין לו מושג מיהו ואיך הוא שמר על הרכב.

צריך לזכור עוד נקודה והיא, היום הרבה יותר אנשים מחזיקים ברשותם רכבים. המחירים ירדו עם השנים, ולכן יותר אנשים מוכנים להשקיע ברכישת רכב. לכן, גם הרבה יותר קל למכור רכב חדש. אנשים מוכנים להשקיע ברכבים יד שנייה. מי שרוצה למכור רכב כזה, יהיה לו הרבה יותר קל ליהנות מהערך שלו ולהשתמש בכסף שהוא יקבל בעסקה, לצורך רכישת רכב חדש או רכב יד שנייה אחר.

כיצד רוכשים רכב יד שניה בצורה נכונה

על מנת שנוכל ליהנות מרכב יד שנייה בצורה אופטימאלית לאורך זמן, אנחנו צריכים לדעת כיצד לבצע את הרכישה וממי לעשות את זה.

כפי שציינו קודם לכן, יהיה נכון לרכוש את הרכב מחברה שמתמחה בתחום, חברה מקצועית ואמינה, שמעמידה לרשותנו קטלוג של רכבים יד שניה, מהם נוכל לבחור את הרכב שאנחנו רוצים. כך נוכל לדעת בוודאות שאנחנו מקבלים רכב שמור, בטוח, רכב שעבר את כל הבדיקות הנדרשות לפני שהציעו אותו למכירה.

כשאנחנו רוכשים רכב יד שנייה, עלינו לבחון תחילה האם הוא יכול לשרת אותנו בצורה אופטימאלית, ולאחר מכן, במידה וכן, אז עלינו לבדוק את מצבו, בין אם זה מבחינה מכאנית ובין אם זה מבחינות אחרות.

חשוב להדגיש, אף על פי שמדובר ברכב יד שנייה שמור, רצוי שנתייחס גם לשאלה, ממתי הרכב נמצא על הכביש. שכן בטווח שנים מסוים, לא רק שעלול להיווצר בלאי משמעותי, אלא שגם יהיה לנו מאוד קשה למכור אותו בעתיד. לכן נצטרך לשקול האם משתלם לנו לרכוש אותו.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט