שיטות עיקריות להגנת הרכב מפני גניבות: מה צריך לדעת?

שיטות עיקריות להגנת הרכב מפני גניבות: מה צריך לדעת?

לצד עלייה במספר מקרי גניבות הרכבים, אפשר לראות גם עלייה במספר הפיתוחים הטכנולוגיים המוצעים כיום כדי לעזור להגן על הרכב טוב יותר ובמקביל גם שיפורים משמעותיים בפתרונות הקיימים, המסייעים בכך. תחום הרכבים מציע כיום מבחר של שיטות להגנת הרכב מפני גניבות, שבחלקן נדרשות להתקנה על ידי חברות הביטוח, במסגרת פוליסת הביטוח הנבחרת. באילו שיטות מדובר ומה חשוב לדעת עליהן? התשובה, במאמר הבא.

כיצד להגן על הרכב מפני גניבות

חברות הביטוח המציעות ביטוחי רכב שונים, דורשות מבעלי הרכבים להתקין ולצייד את רכביהם במערכות הגנה לרכב, שנועדו לצמצם את מספר הגניבות ובפועל – למנוע את הגניבה הבאה. ישנן לא מעט שיטות ופיתוחים חדשניים בתחום הרכבים המסייעים בכך, הנה כמה מהמובילים שבהם:

  1. מערכת אזעקה לרכב – אחת מדרישות של ביטוח היא התקנת מערכת אזעקה לרכב כדי להציע ביטחון מרבי לרכב עצמו ולמנוע את סכנת הפריצה. מערכת האזעקה, המוצעת כיום על ידי חברות המתמחות בכך, כוללת במסגרתה גלאי מיוחד המפעיל את המערכת ברגע הפריצה באמצעות צופר אזעקה חזקה, הנשמע למרחוק. ישנן מערכות אזעקה המחוברות ישירות אל חברות האבטחה, ישנן כאלו המתריעות ישירות לבעל הרכב, ישנן מערכות פשוטות בעוד שאחרות מורכבות ומתקדמות מאד.
  2. מנעולים לרכב – אפשר למצוא כיום בחנויות המתמחות בתחום, מבחר של מנעולים לרכב המגנים מפני פריצות. מנעולים אלה נועלים חלקים פנימיים ברכב ומקשים על הפורץ לתפעל אותו. ישנם מנעולי רכב המתחברים ישירות אל ההגה, ישנם מנעולים למוט ההילוכים, ישנם כאלה המיועדים לדוושות הרכב ועוד רבים אחרים.
  3. מערכת איתור לרכב – מדובר באחד הפיתוחים המובילים בתחום הרכבים שיכול לסייע לאתר את הרכב לאחר שנגנב במהירות ובקלות רבה. המערכת מקשרת בין הרכב לבין מוקד הביטחון, עובדה המאפשרת לבצע מעקב שוטף אחר הרכב ולדעת בכל רגע היכן הוא נמצא. אחד היתרונות הבולטים של מערכת זו היא האפשרות לשלוט באופן מלא ברכב מרחוק, ובכך גם למנוע את תפעולו על ידי הגנב שמנסה לפרוץ אל הרכב ולגנוב אותו.
  4. אימובילייזר – מבין מבחר מערכות ההגנה מפני גניבות אפשר למצוא גם את האימובילייזר, אותו אפשר למצוא כיום כמעט בכל רכב. מערכת הגנה מיוחדת זו משביתה את פעולתו של מנוע הרכב במידה ולא הוקלד הקוד הנכון של הרכב ובכך מונעת את הנסיעה בו. אפשר להתקין את האימובילייזר בכל עת וישנם גם רכבים כיום המגיעים עם מערכת זו "בילד אין".

חשוב לזכור

חברות הביטוח דורשות מבעלי הרכבים להתקין מערכות הגנה לרכב מפני פריצות כדי להקטין את הסיכוי לכך ולמנוע פריצות בעתיד. לפני שמתקינים את המערכת חשוב לבחון כמה סוגים שונים של מערכות ולהיעזר במומחים בתחום. מומלץ להתקין מערכות של חברות מובילות וידיעות בתחום זה ולוודא שהן אלו שתספקנה לרכב את ההגנה הנדרשת לו.

 

כתיבת תגובה

סגירת תפריט