ההבדל בין RZR לספורטמן

חיות שטח: חולי שטח ומתלבטים? ההבדל בין RZR לספורטמן

כשיוצאים לשטח, חשוב לבחור נכון את כלי הרכב האידיאלי. כלומר, זה שמותאם באופן מושלם לשימוש הצפוי ולהעדפות שלכם. שתי אופציות מומלצות במיוחד הן RZR וספורטמן, ובעצם מדובר במספר דגמים ששייכים לשתי המשפחות הנ"ל. כדי לעזור לכם למצוא את הכלי המדויק, הנה מידע רלוונטי לגבי ההבדלים המשמעותיים.

רייזרים – מקסימום נוחות ושליטה מלאה גם לרוכבים מתחילים

היתרון העיקרי של ה-RZR הוא קלות השליטה בהם ונוחות התפעול. אם אתם אוהבים לצאת לשטח ולהרגיש אותו אבל אין לכם הרבה ניסיון ברכיבת שטח, הרייזר הוא האופציה המומלצת. גם בתוואי שטח מאתגר יחסית תוכלו לנווט בקלות ולהפיק את מלוא התועלת האפשרית מהטיול.

חשוב להדגיש שמדובר בכלים עוצמתיים מאוד. ה-RZR 1000 למשל מייצר 110 כוחות סוס, האורך שלו 302 ס"מ, הרוחב 163 ס"מ והגובה 187 ס"מ. המשקל הוא 621 ק"ג – בהחלט כלי עם נוכחות משמעותית.

לדגם RZR 1000 TURBO S יש כבר 168 כוחות סוס, אבל גם כך הרייזרים בנויים לשליטה בלי מאמץ רב. עוד כדאי לדעת שיש גם דגמים עם 4 מושבים כך שכל המשפחה יכולה ליהנות ביחד.

ספורטמן – למקסימום אדרנלין

רכיבה על טרקטורון ספורטמן כבר מחייבת ריכוז גבוה במיוחד, שליטה בטכניקה הנדרשת כדי לתפעל את הכלי ואפילו כושר גופני. התמורה? מקסימום אדרנלין.

אחת ההגדרות המקובלות להבדל בין RZR לבין ספורטמן היא שבראשון נוהגים ועל השני רוכבים. הדגמים המומלצים במיוחד הם SPORTSMAN XP 850 EPS ו- SPORTSMAN 570 TRG ולמי שזקוק לריגוש חזק במיוחד – SPORTSMAN 1000 TRG.

מה מתאים לכם?

כשמחפשים טרקטורונים במרכז ומתלבטים בין שתי האופציות הנ"ל כדאי לזכור שגם הרייזרים וגם הספורטמנים מיוצרים ע"י אותה חברה, פולריס. בהתאם בכל מקרה מובטח לכם כלי רכב שהוא חיית שטח אמיתית ובטיחותית, וביחד איתו חוויות מלהיבות לרוב. הבחירה הספציפית היא בעיקר בהתאם לאופי הטיולים בשטח שאתם מעדיפים ולמידת הביטחון העצמי שלכם והמיומנות בתחום זה. בנוסף, כדאי להתייעץ עם מומחים התחום – חברה שמשווקת גם את הספורטמן וגם את ה-RZR-ים השונים ולכן ההמלצות שלה ספציפית אליכם יהיו אמינות ומבוססות על האינטרסים שלכם בלבד.