אחת מעבירות התעבורה החמורות היא נהיגה בזמן פסילה וזאת לפי הרשום בסעיף 67 בפקודת התעבורה. בהתאם לנהוג, הענישה היא 3 שנות מאסר על תנאי או בפועל.

נהיגה בזמן פסילה – זלזול בחוק

בתי המשפט רואים באדם שנהג בעת פסילת רישיון כאדם שמזלזל בהוראת בית המשפט ולכן מזלזל בחוק ומסכן את שלום הציבור. כיוון שאדם זה אינו נשמע לבית המשפט, לא ניתן להרחיק אותו מהכביש באמצעות בקשה ולכן הענישה חמורה ולא שגרתית. בנוסף, יש לדעת שלאותו אדם שנוהג בזמן פסילה אין כיסוי ביטוחי, דבר בעייתי באם נגרמים נזקים לגוף או לרכוש עקב תאונה.

הצעד החשוב ביותר – פנייה מיידית אל עורך דין תעבורה

נהג שהואשם בנהיגה בזמן פסילה, יכולה להתמודד עם המצב בעצמו באמצעות עורך דין. פנייה אל עורך דין תעבורה אשר מנוסה בכל הקשור אל נהיגה בזמן פסילה, תשפר את הסיכויים להימנע מעונש חמור ביותר. כאן, עורך הדין יבחן את המקרה של הלקוח ויאמר לו האם אכן יש כאן קייס ומהי האסטרטגיה המשפטית המתאימה.

כאמור, מקרה זה של נהיגה בזמן פסילה הוא מקרה תעבורתי חמור ולכן המצב המשפטי מורכב ורק עורך דין נהיגה בזמן פסילה יכול לעזור להקל בכל הקשור אל הענישה או אפילו להוביל לפסילת הקביעה, במקרים מסוים. שכן, ישנם מקרים של פסילה שאינה תקפה. כלומר שרישיון הנהיגה של הנהג תקף ונעשתה טעות במערכת.

 יש גם מקרים בהם משרד הרישוי מעכב את הרישיון או שבית המשפט פוסל אותו והנהג לא מעודכן לגבי המצב המשפטי שלו וכאן עורך הדין ינסה להוכיח שאותו אדם לא קיבל את ההודעה על גזר הדין של פסילת הרישיון ולכן לא נהג במזיד. כך או כך הסיכויים הכי טובים שלכם להחזרת הרישיון לאחר שנתפסתם נוהגים בזמן פסילה או עורך דין תעבורה בעל ניסיון רב ומוניטין מוצלח.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *