מצבר לטויוטה קורולה

כמה עולה מזגן אינוורטר?

מבין כל מוצרי החשמל, ניתן למצוא מזגנים רבים המתאימים לשימוש – בעיקר בקיץ אבל גם בחורף. הפופולאריים והבולטים בהם הם מזגני אינוורטר. הם נחשבים לדור החדש של המזגנים והטכנולוגיה הקיימת בהם גורמת להם להיות יעילים וחסכוניים פי כמה מהסטנדרטיים. בכל מזגן רגיל יש שתי יחידות: החיצונית שהיא המעבה והפנימית שהיא המאייד. בתוך המעבה יש מדחס שתפקידו לדחוס את  הגז בתוך הצינורות וכך נוצרת פעולת הקירור. המדחס במזגני אינוורטר  פועל בצורה שונה ובכך יעילותו.

אופי פעולתו

במזגנים ישנים המדחס מפסיק פעולתו ומחדש אותה בהתאם לטמפרטורה המושגת בחדר ועל פי הוראות התרמוסטט. התוצאה היא שחיקה גדולה בו ויעילות קירור משתנה ופחות אפקטיבית. במזגנים מהדור החדש המדחס אינו מפסיק פעילותו כלל אלא מקטינה עד למינימום באמצעות בקרה אלקטרונית. השיטה עובדת כך: המזגן מופעל ומקרר במהירות ויעילות את כל החלל הפנימי. כאשר הטמפרטורה מגיעה לרמה הרצויה המדחס מקבל פקודה ומתחיל לעבוד בעצימות נמוכה על מנת לשמור על רמת קור אחידה.

יתרונות

התוצאה במצב כזה היא קירור אחיד לאורך כל היום, ספיגת לחות טובה ופעולה חרישית. יש חיסכון בהוצאות חשמל שמגיע עד ל30% ביחס למזגנים ישנים. ובנוסף לכל אלו, השחיקה הינה נמוכה במערכות הפנימיות ובמדחס עצמו. גם בחורף תישמר רמת חום טובה וקבועה והאוויר יהיה נעים. מזגן אינוורטר יקר, יחסית, לאלו מהדור הישן אבל החיסכון הכספי מפצה על כך כבר מהחודש הראשון לפעולתו. הבלאי  המוקטן שלו יחסוך הוצאות תיקונים, או החלפה וזהו חיסכון נוסף לטווח ארוך. המחירים נקבעים על פי גודל המזגן, תפוקת הקירור שלו, המפרט שבו ועוד. הם מתחילים באלפי שקלים בודדים לקטנים ועולים הלאה בהתאמה. מומלץ לרכוש את כולם אצל חברה מקצועית שאף מתקינה ומתקנת אותם.