מורי נהיגה

מורי נהיגה – כיצד בוחרים מורה נהיגה בצורה נכונה

כל צעיר וצעירה חולמים להוציא רישיון נהיגה. מאז ומתמיד, רישיון נהיגה זה סמל לעצמאות, סמל לחופש. גם אם זה לא תמיד בהכרח כך, שכן צעירים שמוציאים רישיון נהיגה עדיין צריכים להתעורר כל בוקר ללכת לבית הספר, וכשהם מגיעים לגיל 18 עליהם להתגייס לצבא, ובכל זאת, רישיון נהיגה מאפיין תחושה אמיתית של חופש. 

על מנת להוציא רישיון נהיגה, יש למצוא מורה נהיגה אצלו ניתן לעבור שיעורים עד שהוא מחליט שנכון להגיש את התלמיד לטסט, להיבחן, ואם הוא עובר את המבחן (אחרי שעבר תיאוריה), אז הוא יוכל לקבל רישיון ולנהוג בהתאם לכללים בצורה חופשית וליהנות מאותה תחושת חופש שהוא כל כך ציפה לה. 

אנחנו יכולים למצוא מגוון רחב של מורי נהיגה בכל ישוב ויישוב, חלקם עובדים באופן עצמאי, אחרים שייכים לבתי ספר לנהיגה ומספקים שירותים לכל מי שפונה אליהם, בנים או בנות. כל מורה מלמד בגישה שלו, כאשר המטרה היא כמובן להכשיר את התלמידים לנהיגה מקצועית על הכביש, באופן חופשי, משוחרר ובטוח. 

איך בוחרים מורה נהיגה בצורה נכונה

ראשית, יש לבחון את הניסיון שעומד לרשות המורה. אין טעם לבחור מורה נהיגה שמגיע לתחום ללא ניסיון ומבלי שהוא עזר בעבר לתלמידים להוציא רישיון. חשוב מאוד לבחון לא רק את הניסיון, אלא גם לבחון מה זה אומר מבחינה מעשית, במובן, עד כמה באמת המורה הוא איכותי וטוב בשביל להוציא רישיון נהיגה כבר בטסט הראשון או השני. 

שנית, יש לבחון את הכימיה האישית עם המורה. מאחר והולכים לבלות ביחד 45-60 דקות, חשוב שהמורה ידע לספק יחס נעים לתלמיד או לתלמידה, לגרום להם תחושת נוחות, תחושה שהם נמצאים בידיים טובות ויש מי שדואג להם ורוצה לעזור להם לעבור את השיעורים כמו שצריך. 

שלישית, חשוב לוודא שהמורה זמין ונגיש. זאת על מנת שהוא יוכל להעביר את השיעורים במסגרת לימודי נהיגה בצורה מהירה, מבלי להתמהמה יותר מדי, בלי עיכובים ודחיות. ככל שהשיעורים יעברו מהר יותר, כך יהיה יותר קל לסיים אותה במהרה ולהגיע אל הטסט במהירות.