מכונית 7 מקומות למשפחה מורחבת: מה כדאי לבדוק ועל מה אסור לוותר?

מכונית 7 מקומות למשפחה מורחבת: מה כדאי לבדוק ועל מה אסור לוותר?

בישראל יש משפחות גדולות ומורחבות לכן הביקוש למכוניות עם 7 מקומות ישיבה הינו גבוה. יבואני הרכב משווקים בארץ מבחר דגמים של מכוניות עם 7 מקומות ישיבה, ביניהם מיניוואנים קומפקטיים או מפוארים, רכבי שטח ופנאי, ומכוניות מסחריות.

כאשר מעוניינים לבחור מכונית עם 7 מושבים למשפחה מורחבת חשוב לבדוק פרמטרים כמו תצרוכת דלק, איכות, רמת הגימור, נוחות, ביצועים, בטיחות, עלות הביטוח, אבזור, עלויות תיקון וחלפים, אחריות (במידה ורוכשים רכב חדש) ומרווח לנוסעים, במיוחד בשורה השלישית.

עלויות שוטפות

על מנת לרכוש מכונית עם 7 מקומות ישיבה יש לערוך סקר שוק מקיף ואין להתפשר על נושאי בטיחות, איכות הרכב וצריכת הדלק. יש לתת דגש על נושא צריכת הדלק כיוון שעלולים לגלות לאחר קניית הרכב כי צריכת הדלק גבוהה ומכבידה על התקציב המשפחתי. כיום ניתן לרכוש מכוניות עם 7 מקומות ישיבה שמפגינות ביצועים מעולים וצריכת דלק נמוכה כמו של מכונית משפחתית קומפקטית. כך לדוגמה מכונית 7 מקומות של טויוטה מבטיחה לכם צריכת דלק חסכונית ומפתיעה כך שתוכלו לנהוג ללא מעקב צמוד אחרי הוצאות הדלק ולא תיאלצו לחשוב פעמיים לפני כל יציאה מהבית.

מרחב פנים

כאמור, ישנם דגמים רבים מכוניות עם 7 מקומות ישיבה, ביניהם דגמים מעוצבים ומרשימים ביופיים וביניהם דגמים שמציעים מרחב פנים מעולה. חשוב לשבת בכל המושבים ברכב על מנת לוודא כי הוא מתאים למשפחה המורחבת שלכם, ולמרות שלרוב בשורת המושבים השלישית עומדים לשבת רק ילדים כדאי לבדוק האם גם מבוגרים יוכלו לשבת בנוחות וללא סבל. כמו כן, יש לזכור כי עליכם לקחת עמכם מטען רב ולכן כדאי לבדוק האם תא המטען מרווח דיו ומספיק עבורכם. במידת הצורך ניתן לקשור מטען על גגון אך יש לזכור כי גגון מוסיף לצריכת דלק גבוהה יותר.

אין להתפשר על נושא הנוחות והמרווח לרגלי ולראשי הנוסעים. במידה ותרכשו רכב עם מרחב פנימי דחוס ומצומצם אתם עלולים לגלות כי הילדים נעשים חסרי סבלנות גם בנסיעה קצרה והם עלולים להטריד אתכם ולהסיט את תשומת לבכם מהכביש.

בטיחות

אין להתפשר על נושא הבטיחות של הרכב ויש לבדוק כמה כריות אוויר מותקנות במכונית, מהן מערכות הבטיחות של הרכב ומהו הציון שהרכב קיבל במבחני ההתרסקות. ככל שהרכב בטוח יותר כך תיהנו משקט נפשי ומידיעה כי אתם שומרים על שלום בני המשפחה.

איכות ונוחות

חשוב לבחור מכונית 7 מקומות ישיבה נוחה, איכותית ובטוחה. אין להתפשר על איכות הרכב ולכן חשוב לבחור בקפידה את המכונית החדשה. ככל שהרכב נוח ואיכותי יותר כך נהנים מנסיעה נעימה עבור כל הנוסעים ברכב. יש לבדוק את רמת האבזור של הרכב כמו תאי מטען חכמים לאחסון כוסות ובקבוקים, מפות, משחקים וספרים לילדים מאחור ופריטים חשובים נוספים. כמו כן, יש לבדוק את נוחות המושבים, אפשרויות הכוונון שלהם, וכדאי לשים לב לנוחות קיפול שורות המושבים כאשר זקוקים לנפח מטען גדול כמו הובלת רהיטים או לצרכי עבודה.

לפוסט הזה יש תגובה אחת

  1. תודה על המידע, באמת עוזר 🙂

    ביננו אגב, אם אתם נוסעים הרבה ורוצים לחסוף כסף. לטויוטה פריוס צריכת דלק ממש נמוכה, בדקו את הנושא.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט