מחיר ביטוח רכב

מה משפיע על מחיר ביטוח הרכב ולמה זה חשוב לנו

מדי שנה, כשאנחנו נדרשים לחדש את פוליסת הביטוח שלנו, חברת הביטוח אצלה רכשנו בשנה הקודמת את הפוליסה שולחת אלינו הצעת מחיר עבור פוליסה מחודשת. ההצעה משתנה משנה לשנה, עוד לפני שאנחנו יצרנו קשר עם החברה וציינו בפניה מה בדיוק אנחנו מחפשים והאם חלו שינוי בסטטוס שמחייב גם שינוי בפוליסה.

מחירי ביטוח רכב, כפי שאנחנו יכולים להבין, אינם נשארים קבועים אלא משתנים משנה לשנה. חברות הביטוח משנות אותן בהתאם להיבטים מסוימים, כגון האקטואריה, תוצאות השנים החולפות וכמובן תנודות השוק, כאשר בנוסף לכך, עצם העובדה שהסטטוס שלנו ייתכן והשתנה, אזי שההצעה עלולה להשתנות בדרכים נוספות.

מה משפיע על המחיר של ביטוח רכב

בשביל להבין מה הגורמים שמשפיעים על שינויים בביטוח רכב, וכיצד אנחנו יכולים ליהנות מפוליסות ביטוח בתנאים נוחים עבורנו, עלינו להבין תחילה מה משפיע באופן כללי על מחיר ביטוח רכב.

ביטוח רכב, כפי שאנחנו יכולים להבין, זה מוצר שאנחנו רוכשים מחברת הביטוח אחרי שהיא מחשבת את גובה הסיכון שהיא לוקחת כאשר היא מבטחת אותנו. כלומר, הגורם העיקרי שישפיע על מחיר ביטוח רכב היא רמת הסיכון שהחברה לוקחת על עצמה בשקלול פרטי הרכב ופרופיל המבוטחים.

לשם כך, החברה בוחנת את מאפיינים של בעל הרכב והנהגים שאמורים להשתמש ברכב וכן של הרכב עצמו. למשל, ככל שהרכב יותר חזק, יותר בטיחותי ויותר מאובטח ומוגן מפני פריצות, כך רמת הסיכון שהחברה לוקחת על עצמה הוא נמוך יותר ולכן סביר שעלות הפוליסה תהיה נמוכה יותר.

מנגד, ככל שהרכב יהיה בעל ערך גבוה יותר או לחילופין פופולרי יותר בשוק, סביר להניח שחברת הביטוח תגבה מחיר גבוה יותר מאחר וההחזר הכספי שהיא תצטרך לספק לנו במקרה והרכב ייגנב או ייגרם לו נזק, הוא מאוד גבוה. ההסבר לכך הוא מכיוון שרכב פופולרי יותר הוא גם בדרך כלל גניב יותר לאור הדרישה לחלקי חילוף.

מלבד המאפיינים של הרכב, יש גם השפעה למאפיינים של בעל הרכב והנהג כמובן. נהג ותיק שאין לו עבירות תנועה ולא ביצע תאונות בעבר, ישלם פחות מאשר נהג צעיר, שאין לו ניסיון על הכביש. חברת הביטוח מבצעת את השקלול של כל הנתונים, גם בהתאם לתנאים בשוק, ובסופו של דבר תחליט מה תהיה עלות הפוליסה שבעל הרכב יצטרך לשלם.

כאמור, שינויים בסטטוס יכולים להשפיע על עלות הפוליסה כשמחדשים אותה. למשל, אם בן משפחה נוסף מצטרף לפוליסה, נהג צעיר וחדש, אז העלות תהיה שונה משנה שעברה, היא תהיה גבוהה יותר. מאפיינים אחרים שישתנו בעת החידוש, ישפיעו אף הם על עלות הפוליסה.

איך אנחנו יכולים ליהנות מפוליסה בעלות נמוכה

על מנת ליהנות מעלויות נמוכות, עלינו לעשות השוואת מחירים בין פוליסות שונות. לשם כך, אנחנו יכולים להשתמש במנגנון של חברת Wobi, אשר מאפשרת לנו לבצע השוואת מחירים באינטרנט ולקבל הצעות מחיר משתלמות. בסופו של דבר, נוכל לבחור את ההצעה הטובה ביותר עבורנו עבור ביטוח רכב.