לטייל בנופי שביל ישראל – ברכב או ברגל?

לטייל בנופי שביל ישראל – ברכב או ברגל?

שביל ישראל הוא שביל הליכה ארוך המשתרע על כל אורכה של ישראל מדן בצפון ועד אילת בדרום. אורכו של השביל הוא כ- 1100 מטרים אשר עוברים באתרים היסטוריים, משלבים טבע, נופים, מורשת ותרבות.

למרות שאנחנו אתר שמדבר על רכב, ההמלצה שלנו היא לטייטל בשביל ישראל ברגל. נכון, סביר להניח שתצטרכו רכב על מנת להגיע לנקודת התחלה כלשהי, אבל את השביל עצמו מומלץ (ויש קטעים שהכרחי) לראות באמצעות הליכה רגילת בלבד.

השביל מסומן בצבעים לבן כחול כתום כאשר הצבעים המצביעים על כיוון ההליכה, לבן מייצג את החרמון אשר בצפון וכתום את המדבר בדרום – אם הצבע הלבן למעלה, עולים צפונה, או הלבן למטה-מדרימים.

צעידה בשביל ישראל

בצעידה רציפה משך הטיול נע בין 30 ל60 יום, ההליכה היומית היא כ20 ק"מ- אך בעזרת חלוקת השביל למקטעים -לא חובה לעשות את השביל כולו ברצף וניתן לעשות מקטעים בימים בודדים.

הטיולים מיועדים בחלקם למיטבי לכת, בחלקם למטיילים מתחילים והקושי נע בין קל לקשה מאוד כך שהשביל מתאים לכולם וניתן לבחור אלו חלקים לבצע לפי יכולתכם.

טיול רגלי בשביל ישראל

ישנם המון אזורים יפים במדינת ישראל ואת כולם ניתן לראות במהלך הטיול בשביל בזכות אופיו המיוחד אשר מכיל את כל סוגי הנוף אשר קיימים במדינה.

ניתן לבחור את מקטעי השביל הנראים לכם כיפים ביותר, אלו בעלי המורשת המעניינים אתכם או בעלי הנוף אליהם אתם יותר מתחברים.

אם אתם אוהבים את הצבע הירוק אשר בגליל, חפשו מקטעים בצפון שם תוכלו לראות נחלים שונים, הרים, רכסים ועוד המון אתרי נוף מורשת ותרבות.

מאידך, אם אתם מתחברים יותר לצבע החום המדברי- תוכלו לחפש מקטעים באזור המדבר.

 

אל תוותרו על טיולים בשביל ישראל בין אם בעשייתו ברצף או בין אם עשייתו במקטעים שונים.

אם אתם עדיין מתלבטים באלו מקטעים לבחור- ניתן להעזר במדריכים אשר מצויים ברשת ובהם מוסבר בדיוק על כל מקטע, למי הוא מתאים ובאיזו עונה יותר מומלץ לעשותו.

ניתן אף להעזר במדריכי טיולים אשר מכירים את שביל ישראל על בורו והם יוכלו לכוון אתכם לפי העדפתכם האישית.

 

את נופיה היפים של ארץ ישראל ומורשתה לא תוכלו לראות אם לא תטיילו בה. כל אזור מביא איתו נוף וטבע המייחדים אותו.

פנו לכם זמן לטיול ממושך, או סוף שבוע , צאו להכיר מקומות שלא הכרתם וגלו את ישראל מחדש.

 

כתיבת תגובה

סגירת תפריט