המדריך להשכרת רכב

המדריך להשכרת רכב

אחרי מספר שנים שאתם מחזיקים ברכב, יגיע השלב בו תשקלו למכור אותו או לעשות עסקת טרייד אין בדרך לרכב חדש. יחד עם זאת, יכולים להיות גם מצבים בהם תשאלו את עצמכם אם משתלם לכם להמשיך ולהחזיק רכב בבעלותכם וכתוצאה מכך, תגיעו למסקנה שכרגע אתם מעדיפים למכור את הרכב הישן ולהמשיך לחסוך בדרך לרכב חדש, אשר יענה על מלוא הדרישות והצרכים שלכם.
אז קיימת אפשרות נוספת שחשוב שתהיו מודעים אליה ואותה האפשרות באה לידי ביטוי בשירותי השכרת רכב.

הבנת הדרישות והיכרות עם האפשרויות

אם אתם מעוניינים בשירותי השכרת רכב, בין אם ליום אחד ובין אם לפרקי זמן ארוכים יותר, חשוב שבשלב הראשון תבינו את מלוא הדרישות והצרכים שלכם מהרכב ובין היתר:
לכמה זמן אתם מעוניינים להשכיר את הרכב – קיימת גמישות בכל מה שקשור לפרקי זמן ההשכרה, כאשר, ניתן להשכיר בכל פרק זמן רכב אחר.
מהן הדרישות שלכם מאותו הרכב – האם אתם מעוניינים ברכב משפחתי, סופרמיני או רכב אחר, האם חשוב לכם שתא המטען יהיה גדול וכל דרישה אחרת שיש לכם מהרכב.
מה גובה התקציב אותו אתם מקצים למטרה – מחירי השכרת הרכבים יכולים להשתנות בין חברה לחברה ובנוסף, מחיר ההשכרה יהיה תלוי גם בסוג ודגם הרכב.
חשוב לציין, שכיום, בעידן האינטרנט קיימת אפשרות לבצע את ההשכרה בהליך פשוט ומהיר – כאשר, ניתן לראות את כל הרכבים אשר מוצעים להשכרה על ידי החברה באתר האינטרנט של אותה החברה ובמקרים רבים, גם הליך ההשכרה עצמו יעבור בהליך לחיצה על מספר כפתורים – כאשר, כל מה שצריך לעשות זה רק לבחור ברכב המתאים.  

השירותים של חברות השכרת רכב

בכדי ליהנות משירותי השכרת רכב בסטנדרטים בלתי מתפשרים, כמו גם כאלו אשר מספקים מענה על מלוא הדרישות והצרכים שלכם, ההמלצה תהיה לוודא שהחברה הנבחרת מעניקה את השירותים הבאים:

  • הקפדה על התאמה אישית – חשוב לוודא שהחברה שתשכיר לכם את הרכב, מקפידה על מתן שירות אישי ובתוך כך, להתאים את הרכב המושכר למלוא הדרישות והצרכים של אותם השוכרים.
  • היצע הרכבים – ההמלצה היא לבחור בחברה אשר מעמידה לרשות לקוחותיה היצע רחב ומגוון של רכבים לבחירה – כך שכל אחד יוכל למצוא מתוך אותו ההיצע את הרכב אשר יענה על מלוא הדרישות והצרכים של המזמינים.
  • בטיחות ותחזוקה – בכדי לוודא שהרכבים אשר יושכרו יאפשרו חוויית נסיעה בטוחה, יש לבדוק שהחברה המשכירה מקפידה על תחזוקה ובדיקה של הרכבים במוסכים מורשים.
  • ניקיון – כדאי לוודא שהרכב אשר יושכר יהיה נקי באופן יסודי – רוב החברות דואגות לנקות את הרכבים בצורה יסודית בכל פעם שהם חוזרים מהשכרה.
  • איסוף הרכב – ההמלצה היא לוודא שגם הליך ההשכרה וגם איסוף הרכב יוכלו להתבצע בצורה קלה – כאשר, ניתן יהיה לאסוף את הרכב ממקום קרוב או אפילו לקבל אותו עד הבית.
  • שירות לקוחות – כדאי לוודא שקיימת הקפדה על הנושא של שירות לקוחות ועל זמינות ללקוחות שלה. כמובן, שמומלץ גם לבדוק שאותה חברה דואגת לספק מענה איכותי ומהיר על כל תקלה או בעיה עם הרכב.

כאמור, השכרת רכב לרוב, לא תהווה כפתרון אשר ייחשב כמשתלם לטווח הרחוק (אלא אם מדובר בשירותי ליסינג פרטי) – יחד עם זאת, במקרה בו התקבלה ההחלטה שאתם לא מעוניינים להחזיק כלל ברכב וכחלק מכך, תשכירו רכב רק בפרקי הזמן בהם תהיו מעוניינים לנסוע. השכרת רכב היא פתרון אופטימאלי גם אם החלטתם שאתם לא מעוניינים לבצע טרייד אין, אלא למכור את הרכב הישן ולהמתין קצת עד לרכישת החדש.