דגמי הרכבים החשמליים הנמכרים בישראל

בשנים האחרונות, כפי שאנחנו יודעים, שוק הרכבים עבר שינוי משמעותי. ניתן למצוא רכבים מסוגים שונים, לא רק כאלה אשר מתבססים על שימוש בדלק. בין היתר, אנחנו יכולים למצוא כלי רכב המתבססים על שימוש בחשמל. 

הרעיון הוא, ניתן להטעין את הרכב בחנייה או בכל מקום אחר, ואז הוא פועל באמצעות בטרייה חשמלית. בצורה כזו יש פגיעה מועטה בסביבה מאחר ולא נעשה שימוש בחומרים מזהמים, וכן עלויות הרכב והבלאי שלו הן נמוכות באופן יחסי. 

עם הזמן, אנחנו יכולים למצוא יותר ויותר כלי רכב חשמלי אשר מתבססים על שימוש בחשמל. מה שבתחילת הדרך היה נראה כמו משהו מאוד בדיוני כמעט לא קיים, אזי שהיום הוא מאוד נוכח בשטח, ואפשר למצוא הרבה מעט אנשים, צעירים ומבוגרים, אשר בוחרים להשתמש ברכב חשמלי. הם עושים זאת גם מתוך רצון לשמור על איכות הסביבה וכן מתוך כוונה לחסוך בעלויות באופן דרסטי ביחס לשימוש ברכבים אחרים. 

מה הם הדגמים הכי פופולאריים בישראל?

אנחנו יכולים למצוא, כאמור, שורה של רכבים, דגמים אשר פועלים על חשמל ולא על חומרים אחרים. הרכב המוביל הוא כמובן טסלה שזוכה לפופולאריות רבה בכל העולם ולא רק בישראל. מלבד סוג רכב זה, אזי שאנחנו יכולים למצוא סוגי רכבים נוספים כמו למשל MG, אאודי אי טרון, רנו זוגי, GAC, יגואר וניסאן ליף דור שני. מעבר לכך, אפשר למצוא גם מכוניות חשמליות של יונדאי, פיג'ו, ומרצדס. 

חשוב לציין, למרות שניתן לראות עלייה ניכרת במספר הרכבים אשר מתבססים על חשמל בשנים האחרונות, עדיין זה לא עומד באותו קנה מידה כמו רכבים רגילים ומדובר במאות ועשרות ולא בכמויות מעבר לכך. יחד עם זאת, כן אפשר לראות גידול משנה לשנה.