ביטוח משאיות

משאית היא כלי רכב לכל דבר אולם יש כמה מאפיינים למשאית ההופכים את הביטוח שלה ליקר וכמובן גם חשוב אפילו יותר מכלי רכב רגיל. משאית שונה מכלי רכב אחרים ביכולת התמרון הנמוכה שלה, באופן השימוש בה, במשקל שלה, במקום שהיא תופסת על הכביש ובמידת הסיכונים האנושיים והמכניים הגדולים יותר מאשר בכלי רכב רגיל. המשאית היא כלי רכב כבד המשמש להובלות, גרירה ונשיאה ולכן ביטוח משאיות צריך להתאים לצרכי המשתמש.

סוגים שונים של ביטוח משאיות:

כמו לכלי רכב רגילים יש 3 סוגי ביטוח משאיות קיימים אולם המאפיינים, ההיקף, המחירים והנתונים שלהם שונים. 

  • ביטוח בסיסי – הלו הוא ביטוח החובה שכל משאית נדרשת בו כדי לפעול על הכביש. בדומה לרכב רגיל הביטוח יעסוק בנזקי גוף ותאונות. יש לקחת בחשבון שמשאיות מעורבות בתאונות יותר מאשר כלי רכב רגילים. 
  • ביטוח מקיף – זהו ביטוח הכולל גם נזקים שנגרמים למשאית ולצד שלישי, כולל מקרים של גניבות ותאונות. 
  • ביטוח צד ג' – המכסה נזקים של צד ג' כולל כיסוי הנזק מפני נזקים של צד ג'.

כידוע שוק הביטוחים הוא שוק מיוחד ורווי בתחרות ועל כן חברות הביטוח מציעות מגוון פוליסות אפשריות בתעריפים שונים עם מאפיינים שונים. חשוב לבדוק מה כוללת הפוליסה שלכם ומה היא לא כוללת כדי להיערך בהתאם. כמו כן כדאי לדעת שהמחירים של הביטוח עשויים להשתנות בהתאם למגוון פרמטרים כמו למשל גיל המשאית, גיל הנהג, וותק הנהג בנהיגה, משקל המשאית, עבר תעבורתי וכמובן גם מטרת השימוש במשאית עשוי להשפיע על הביטוח.

התעריפים אינם כמו לרכבים רגילים:

קחו בחשבון שמשאיות הם כלי רכב כבדים מאוד, מרחב תמרון נמוך ואלה גם בעלות סיכון גבוה כיוון שהן מועדפות על ידי גנבים. המשאיות הן כלי רכב יקרי ערך בשווי שלהן ולכן גם הביטוח שלהן יהיה יקר יותר מכלי רכב אחרים.