מיחזור מצברים – עוד שחקן במהפכה הירוקה

זה התחיל בבקשה מתנועת הצופים שהילדים יגיעו עם כלי אוכל רב פעמיים לטיול, המשיך במסע פרסום להעלאת המודעות להפחתת השימוש בכלים חד-פעמיים והגיע גם לטיפול בפסולת אלקטרונית. המהפכה הירוקה מגיעה לכל פינה במטרה ובתקווה לשמר גלובוס אקולוגי לרווחת האנושות. פתרונות המיחזור לפסולת אלקטרונית החל במחשבים ועד מיחזור מצברים שומרים על הסביבה וחוסכים לנו כסף. 

חוק הטיפול הסביבתי

ציוד אלקטרוני תקול מכיל חומרים רעילים הפוגעים באיכות הסביבה. בעבר, הדרך להיפטר מהם היתה באמצעות הטמנה באיזורי הטמנה שנקבעו על ידי הממשלה. בשנת  2012 נחקק חוק "הטיפול הסביבתי בציוד חשמלי, אלקטרוני וסוללות". מטרת החוק היתה להסדיר את הטיפול בחומרים אשר פוגעים באיכות הסביבה, לצמצם את השימוש בהטמנה ולהטיל את אחריות המיחזור על יבואנים ויצרנים.

האם כל אחד יכול לפנות מצברים?

כאמור, מצבר, כמו מוצרים אלקטרונים נוספים מכיל חומרים רעילים ולכן הטיפול בו נמצא תחת הקטגוריה של טיפול בחומרים מסוכנים. ככזה, לא כל אחד יכול לעסוק בטיפול בפסולת מתכות ונדרש לשם כך אישור חומ"ס (חומרים מסוכנים) בתוקף.

בדרך כלל חברות המטפלות במיחזור מצברים מספקות מעטפת שירות הכוללת את פינוי המצברים, טיפול בפסולת המצברים והחזרתם לשוק כמצברים ממוחזרים.

איך ממחזרים מצבר? – לא לנסות בבית

תהליך המיחזור של מצבר ישן מתחיל בניתוק לוחות העופרת מהמצבר. בתהליכים כימיים שונים מתיכים את הלוחות, מפרידים בין החומרים השונים (והמסוכנים) ומחזירים אותם לשימוש חוזר בתעשיה. 

על המצבר מתקינים לוחות עופרת חדשים, חומצה ומים והנה לכם מצבר ממוחזר. 

מצבר חדש או ממוחזר

תוכלו להנות ממצבר חדש לכמה שנים טובות, אולם מצבר ממוחזר לא רק שיהיה טוב לשימוש, הוא  יאפשר גם לגלובוס שלנו להנות.  

> קראו באתר של גרין סיסטם על שילוח סחורה