מוסך מורשה או מוסך רגיל – מה עדיף?

אחת הדילמות שעומדות בפנינו כשאנחנו נדרשים לבצע תיקון לרכב היא, האם לקחת אותו למוסך רגיל או שמא לחפש מוסך מורשה. הדילמה הזאת יכולה להשפיע הן על אופי התיקון של הרכב והן על העלויות שלו. 

בשביל להבין מה עדיף לנו, צריך לדעת תחילה מה זה מוסך מורשה ומה זה מוסך רגיל. לפני כן נציין, כשאנחנו רוכשים פוליסת ביטוח ויש התייחסות למוסכי הסדר, בעיקרון זה לא מחייב שהם יהיו מוסכים מורשים אך בדרך כלל חברות הביטוח יעדיפו לעבוד עם מוסכים כאלו, ולכן אם אנחנו בוחרים להשתמש בפוליסה למימון שירותי דרך, גרירה והתיקון עצמו, אזי שנצטרך להשתמש אך ורק במוסכים מורשים, למרות ששוב שזה לא מחייב. 

ההבדל בין מוסך מורשה למוסך רגיל הוא בכך שמוסך מורשה עובד עם חברות רכב ספציפיות. למשל, מוסך מורשה יונדאי, עובד עם חברה זו והעובדים שלו מקבלים הכשרה מטעמה, המוסך מקבל רכיבים לתיקון ועוד. מוסך רגיל לא עובד עם חברות רכב אך יכול לתקן כל סוג של רכב על פי דרישה. 

מה עדיף לנו?

בעיקרון, כלקוחות עדיף תמיד לעבוד עם מוסכים מורשים. זה הרבה יותר הגיוני לפנות למוסך שעובד עם חברת הרכב שלנו. יחד עם זאת, צריך לציין שזה יכול להשפיע על העלויות וכן לא תמיד זה מתאפשר בגלל המיקום של המוסך. 

לכן, אנחנו נבחר לעבוד עם מוסך מורשה כשיש לנו הזדמנות, במידה ולא אז נצטרך לבחור מוסך רגיל אמין ומקצועי. צריך לציין, ישנם מקרים מסוימים שאנחנו מחוייבים לעבוד עם מוסך מורשה, למשל עם הרכב נמצא בעסקת ליסינג, אז החברה יכולה לחייב אותנו לקבל שירותים אך ורק דרך מוסך כזה ולא דרך מוסכים אחרים.

>למידע נוסף בקרו באתר www.blue-il.co.il