השאלות הנכונות כשקונים רכב יד שנייה

השאלות הנכונות כשקונים רכב יד שנייה

סביר להניח שכל אחד מאיתנו היה רוצה לרכוש רכב חדש עם ניילונים, עם הריח הכה אופייני, אבל מה לעשות? לא כולנו יכולים להרשות זאת לעצמינו ולכן אנו תרים אחר רכב יד שנייה. איתור רכב שכזה עלול להוות כאב ראש לא קטן ולעיתים אפשר ליפול בפח. אז הנה כמה עצות מועילות.

איך מתחילים?

דבר ראשון הגדירו את התקציב הכספי העומד לרשותכם, משם תוכלו להמשיך הלאה. לאחר מכן בדקו עם עצמכם לאיזה רכב אתם נדרשים, קטן, גדול, משפחתי, עירוני, רכב שטח, רכב חסכוני ועוד. לאחר כל זאת בחרו מהו הדגם והשנתון ובדקו את מחיר המחירון. חשבו ממי אתם רוצים לרכוש את הרכב, האם מחברת ליסינג כמו אוויס ליסינג, אולי מאדם פרטי, אולי בכלל ממגרש מכוניות. והיה ומדובר על אדם פרטי בקשו ממנו תעודת זהות והשוו את הפרטים עם אלה הרשומים ברישיון הרכב.

שלבים מאוחרים יותר

כעת, חשוב מאוד לבדוק שהרכב איננו משועבד, אפשר לעשות זאת גם באמצעות פנייה למשרד הרישוי. מי שרוצה להגדיל ראש, יוכל לפנות לרשם המשכונות. מצאתם רכב שמוצא חן בעינכם? התחילו לתחקר את המוכר. שאלו אותו מתי הרכב עלה לראשונה על הכביש, מהו הדגם שלו, מהו נפח המנוע, כמה בעלים הוא עבר ומדוע הוא רוצה למכור אותו. יש גם לבדוק את מספר הקילומטראז', לבדוק באם הרכב עבר תאונה, האם אי פעם החליפו לו מנוע והיכן היה נהוג לטפל בו.

כדאי לבדוק את הנתונים הרשומים ברישיון והאם הם תואמים למספר השלדה, מספר המנוע ומספר הרישוי. בנוסף, תמיד רצוי לראות את הרכב בשעות הבוקר או הצהריים. כדאי להתניע את הרכב לבדוק את דוושת הגז ואת דוושת הבלם, את השסתומים, ואת בלם היד. רצוי כמובן לבדוק אם המזגן פועל, הפנסים, פנסי החרום, מגבים, האם הכל כשורה עם הדלתות.

לא לוותר על מכון רישוי!

למרות כל השאלות והבדיקות העצמאיות, אל תוותרו על מכון רישוי. זהו מכון מקצועי ואובייקטיבי נטול אינטרסים. הבדיקה היא מקצועית ויסודית וכל הרכב נבדק. עם תום הבדיקה מקבלים דו"ח על כל חלקי הרכב וכך ניתן לקבל החלטה באם אתם מעוניינים לרכוש את הרכב או לא. אם ישנם ליקויים אפשר לנסות להוריד במחיר. בנוסף, בקשו מהמוכר נסיעת מבחן. באשר לטיפולים, כדאי מאוד לפנות למוסך המטפל ולקבל ממנו דו"ח מפורט הנוגע לטיפולים.

יש לשים לב כי הטיפולים בוצעו בזמן ולבדוק באם ישנה בעיה אשר בשלה הרכב חוזר למוסך שוב ושוב. חשוב מאוד שהמוסך יהיה מוסך מורשה ויספק חלקים מקוריים. ולבסוף חשוב לדעת, אם כבר החלטתם לקנות רכב והגעתם לסניף הדואר האחריות על הביצוע של העברת הבעלות על הרכב חלה על המוכר ולא על הקונה, והיה ותרצו תוכלו להתחלק במשותף בעמלה.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט