3 יתרונות לשימוש ב- Segway

3 יתרונות לשימוש ב- Segway

סגוויי הינו מוצר שהומצא בסוף שנת 2001, ונקרא בעברית "רכינוע". מדובר בכלי תחבורה קטן המיועד לאדם אחד. הסגוויי פועל על טכנולוגיית חשמל (כלומר, נדרש להטעין אותו אחת למספר ימים) ולא על דלק, ובניגוד לכלי רכב אחרים, הוא אינו מכיל דוושות ברקסים או גז, אלא פועל אינטואיטיבית בהתאם לתזוזות המשתמש. מדובר בכלי תחבורה המתאים במיוחד לנסיעות עירוניות, בעיקר בשל העובדה כי הוא מגיע למהירות של 20 קמ"ש בממוצע ומותאם לנסיעה על מדרכות. הרי לפניכם שלושה יתרונות לשימוש ב- Segway.

מוצר ירוק

אין ספק כי איכות הסביבה הינה אחד הנושאים הבוערים ביותר כרגע. מסיבה זו, אנשים רבים בוחרים לעבור לרכבים הממונעים באמצעות חשמל, או לחילופין, לעשות שימוש רב יותר באופניים מאשר ברכבים. הסגוויי הינו "מוצר ירוק" – כלומר, מוצר שאינו פוגע בסביבה. מכשיר ה- Segway עובד על טכנולוגיית חשמל, ומכאן שלא נדרש דלק על מנת לשנע אותו. עניין זה מסייע במניעת פליטת חומרים מזהמים לאוויר, ושמירה טובה על איכות הסביבה.

חסכון בכסף

כמובן שהיתרון הבולט ביותר של ה- Segway, הינו החסכון הכספי. הסגוויי עשוי לחסוך לנו כסף במספר דרכים:

  • דלק – הסגוויי הינו מכשיר הפועל על הטענה חשמלית, ומכאן שלא נדרש למלא דלק על מנת שהוא יוכל לנוע. כלי תחבורה הפועלים על דלק, בעיר במיוחד, עלולים להוביל אותנו להוצאות כבדות בשל העובדה כי בעיר קיימת תנועה רבה, המחייבת אותנו לעצור וללחוץ על הגז לסירוגין, עניין המבזבז כמות נכבדה של דלק. את הסגוויי, לעומת זאת, ניתן להטעין חשמלית אחת למספר ימים.
  • תחזוקה נמוכה – בעוד שרכבים, אופניים חשמליים וכלי תחבורה אחרים דורשים תחזוקה גבוהה, הרי שהסגוויי כמעט ואינו דורש תחזוקה כלל, פרט לתחזוקה בסיסית מאוד ולטיפולים שגרתיים. בכל הנוגע למצבים של תקר בגלגל, עמידות גלגלי הסגוויי הינה גבוהה יותר מעמידותם של הצמיגים באופניים חשמליים, למשל.
  • עמידות – בכוחו של הסגוויי לשרת את בעליו לתקופה של 8-10 שנים, ואף יותר מכך. עניין זה הופך את מחיר הסגוויי להשקעה משתלמת.

בריאות

ה"נהיגה" על הסגוויי מתבצעת בעמידה. עניין זה מסייע בשמירה על הבריאות בכלל, ועל הגב בפרט. פרט לעניין השמירה על הבריאות, הסגוויי גם מסייע לאנשים בעקיפת בעיות בריאותיות מהם הם סובלים. הרי לפניכם דוגמאות לאופן בו הסגוויי שומר על בריאות המשתמש, או לחילופין מסייע לאנשים בעלי מוגבלויות:

  • בעלי מוגבלויות – אנשים בעלי מוגבלויות, כגון אנשים הסובלים ממחלות פרקים, סקלרוזיס, עקמת וכדומה, המתקשים בהליכה אך יכולים לעמוד באופן יציב, יכולים להסתייע בסגוויי על מנת לשנע את עצמם ממקום למקום.
  • יציבה – בשל אופי ה"נהיגה" בסגוויי, אנשים נדרשים לעמוד באופן זקוף על מנת לשנע אותו, עניין המסייע בשיפור היציבה של המשתמש. כמו כן, עצם העובדה שיש לעמוד על מנת לשנע את הסגוויי, בניגוד לישיבה במכונית למשל, תורמת לבריאות משמעותית ומסייעת בצמצום או מניעת כאבי גב הנגרמים עקב ישיבה ממושכת.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט