תפקיד הלחות בהתקפי טרמיטים וכיצד למנוע זאת

ללחות יש תפקיד קריטי בהתקפות טרמיטים, שכן טרמיטים נמשכים מאוד לסביבות עם רמות לחות גבוהות. הנה הסיבות להופעת לחות שגורמת להתקפי טרמיטים וגם הסבר כיצד למנוע זאת:

תפקיד הלחות בהתקפי טרמיטים:

טרמיטים זקוקים ללחות כדי לשרוד ולשמור על הקינים שלהם. טרמיטים תת קרקעיים, הסוג הנפוץ ביותר בישראל. הם בונים את הקינים שלהם באדמה ודורשים מקור קבוע של לחות 

ריכוך עץ: לחות מרככת את העץ, מה שמקל על הטרמיטים להאכיל ולעבור דרכו. טרמיטים מכוונים לעתים קרובות לעץ לח או פגום במים מכיוון שהוא מספק מקור מזון קל יותר.

הרחבת קן: הלחות מאפשרת לטרמיטים להרחיב את המושבות שלהם מהר יותר. הם יכולים להתרבות במהירות ולהקים מושבות חדשות כאשר הלחות זמינה.

כיצד למנוע לחות ולהפחית את הסיכון להתקפות טרמיטים?

תקן נזילות מים: בכל הנוגע לטיפול בטרמיטים, תקן מיד כל נזילת מים בבית שלך, כולל נזילות בצנרת, נזילות בגג וברזים מטפטפים. הטרמיטים נמשכים ללחות שנוצרת כתוצאה מהדליפות.

ניקוז תקין: הקפידו על ניקוז נאות מסביב לבסיס הבית שלכם כדי למנוע ניקוז מים ליד המבנה. התקן מרזבים ומזרבים כדי לכוון את מי הגשמים הרחק מהבסיס.

אוורור: שמרו על אוורור טוב בחללי זחילה, בעליות גג ובמרתפים כדי להפחית את רמות הלחות. אוורור נכון עוזר לשמור על הלחות בשליטה.

הסר פסולת עץ: הסר פסולת עץ, כגון גדמי עצים ישנים, ענפים שנפלו ועצים מתים, מהחצר שלך. טרמיטים נמשכים לעץ מתפורר, והסרתו מפחיתה את הסיכון להידבקות.

אחסן עצי הסקה כראוי: אחסן עצי הסקה, עצים ומוצרי עץ אחרים הרחק מהבית שלך ומהקרקע. הרם עצי הסקה על מתלים ושמור אותם יבשים.

חומרי בניין עמידים לטרמיטים: שקלו להשתמש בחומרי בניין עמידים לטרמיטים בעת בנייה או שיפוץ של ביתך. חומרים אלו פחות רגישים לנזקי טרמיטים.

בדיקות שוטפות: קבעו בדיקות טרמיטים סדירות על ידי חברת הדברה מקצועית. גילוי מוקדם של פעילות טרמיטים, במיוחד באזורים עם לחות גבוהה, יכול למנוע התפשטות נגיעות. בחרו חברת הדברה טובה כדי להפטר ממזיקים מכול הסוגים. 

לפרטים היכנסו לכתובת: https://www.agr-non.co.il/