נוהגים? כדאי להכיר – עדשות מולטיפוקל

נוהגים? כדאי להכיר – עדשות מולטיפוקל

במרוצת השנים, העיניים מתעייפות והראייה למרחקים קצרים נחלשת. על כן, אנשים רבים מוצאים את עצמם זקוקים למשקפיים לטובת פעולות כמו קריאה, צפייה בטלוויזיה וכדומה.

עדשות מולטיפוקל הנן עדשות ראייה, המאפשרות ראייה למרחקים, וזאת מבלי שנידרש להחליף או להסיר את המשקפיים. מידע מקיף על עדשות מולטיפוקל כדאי לקרוא באתר של ארזה פרוכטר.

למעשה, מדובר בפטנט נוח במיוחד, המונע את הצורך בהחלפת מספר סוגי משקפיים במהלך היום או בזבוז כסף על מספר זוגות של משקפיים. בעזרת עדשות מולטיפוקל, ניתן לראות הן למרחקים קרובים והן למרחקים קצרים באופן טוב. עדשות אלה הנן, למעשה, עדשות בעלות מספר מוקדים.

עדשות מולטיפוקל – למי זה מתאים?

לרוב, בעדשות מולטיפוקל משתמשים אנשים הזקוקים למשקפיים שיסייעו להם בראייה הן לטווח הקצר והן לטווח הארוך. בנוסף, קיימים אנשים רבים אשר אינם מעוניינים להרכיב את המשקפיים רק כאשר הם נדרשים לפעולות הנעשות ממרחק ראייה קצר, בשל הפחד לאבד את המשקפיים, לשבור אותן וכדומה. במרבית המקרה, מדובר באנשים בגילאי 45 ומעלה. בגילאים אלה, מתחילה העין לאבד את גמישותה, ומתקשה במיקוד הראייה במרחקים קרובים. בנוסף, עדשות מולטיפוקל מתאימות גם לאנשים שעברו ניתוח קטרקט בעיניים, או לחילופין – לאנשים החווים קושי במיקוד הראייה.

יתרונות וחסרונות

כמו בכל דבר, גם לעדשות מולטיפוקל היתרונות והחסרונות שלהן.

  • יתרונות: לעדשות המולטיפוקל יתרונות רבים, כמו למשל נוחות, איכות ראייה חלקה יותר, תחושה של פוקוס טבעי, ביטול הצורך במספר זוגות משקפיים ועוד.
  • חסרונות: מחיריהן של עדשות המולטיפוקל הינו גבוה משמעותית ממחירן של עדשות רגילות. חסרון נוסף הוא שאת עדשות המולטיפוקל ניתן להתאים רק למסגרות משקפיים מסוימות. בנוסף, לעיתים, ההסתגלות לעדשות אלה לוקחת זמן. עם זאת, חשוב לציין כי לאחר תקופת ההסתגלות למשקפיים, אנשים רבים חשים שיפור ניכר באיכות החיים שלהם, לאור העובדה שהם אינם זקוקים יותר למספר זוגות משקפיים.

על מה יש לשים דגש בעת רכישת עדשות מולטיפוקל?

על מנת לוודא שאתם רוכשים עדשות מולטיפוקל איכותיות, יש לשים דגש על מספר פרמטרים:

  • בדיקה איכותית על ידי אופטומיטריסט, שתבטיח את התאמת העדשה באופן המושלם לצרכיכם האינדבידואליים.
  • איכות עדשה טובה – החל מחומרי הגלם ועד לציפויים ולגאומטריה של העדשה.
  • רכישת העדשות מיצרן מוכר בלבד, וזאת על מנת לוודא את איכות ייצור העדשה.
  • יש לשים דגש על הדיוק של חיתוך העדשה למסגרת.
  • היות וישנה תקופת הסתגלות לעדשות המולטיפוקל, יש להקפיד לעקוב אחר ההוראות של איש המקצוע בנוגע לאופן הרכבת העדשות, וזאת על מנת שתוכלו ליהנות מהעדשות באופן המקסימלי

 

 

כתיבת תגובה

סגירת תפריט