אין למנוע פריצות לרכבים

אין למנוע פריצות לרכבים

אין ספק שכל מי שקונה רכב חדש ובמיוחד רכבים מיצרנים שאהובים על גנבי רכב, חושש מידי פעם מפריצות. בהרבה מאוד מצבים אפשר למנוע גניבות רכבים רק אם נוקטים משנה זהירות. כדי לעשות ביטוח, יש צורך בהתקנת קודן, אבל אם לא תשתמשו בקוד כמו שצריך, ותעשו זאת רק כדי לצאת מידי חובה, זה לא יעזור לכם. להלן כמה טיפים יעילים בנושא.

שמרו על הקוד כמו שצריך

אנשים רבים שמתקשים לזכור בעל פה את המספר של הקודן בימים הראשונים לרכישת הרכב, רושמים אותו על מגן השמש. זה המקום הראשון בו הגנב יחפש. זה בדיוק כמו לשים מפתח מתחת לשטיח –  גם זה המקום הראשון בו הגנב יחפש. שננו את הקוד כמה שיותר מהר ואם אתם חייבים לרשום אותו, אל תעשו זאת בשום פנים ואופן על מגן השמש, רשמו אותו בפתק בטלפון החכם שלכם וברגע שתזכרו אותו בעל פה, תמחקו אותו. כמו כן, אם חזרתם זה עתה מהמוסך, הורידו את מדבקת הקודן בהקדם האפשרי. לפעמים אנשים שוכחים זאת.

הימנעו מלהחנות את הרכב במקומות מבודדים

הגעתם לחבר ומצאתם חנייה ליד שדה וללא תאורה? אתם מקלים על הגנב את העבודה. מקום שלא חשוף לעין הציבור, מאפשר לגנבים לגנוב בקלות. כל פורץ רכבים שמבין בנושא שמירה על הרכב, יודע שזאת למעשה פרצה הקוראת לגנב.

שמרו על מפתחות הרכב במקום לא חשוף מידי

הידעתם שלא כל מי שפורץ לדירות רוצה לגנוב לכם את הרכוש מהבית? במקרים רבים, הגנב פורץ לבית על מנת לקחת את המפתחות של הרכב. זה מקל על הפורצים במידה רבה את עבודתם ולכן כדאי לקחת זאת בחשבון. אז אל תזרקו אותם ליד חלון או במקום בולט בסלון. עדיף לשמור אותם באיזו מגירה במטבח או בחדר השינה.

תקנו בעיות חשמל בהקדם האפשרי

קורה שלפעמים הנעילה המרכזית ברכב מתקלקלת כך שאי אפשר לסגור דלתות מסוימות ע"י סגירה ידנית. לכן חשוב לתקן את הבעיה כמה שיותר מהר. גנבים עושים דבר פשוט מאוד. במקרים רבים הם עוברים בחניה בין רכבים ומנסים למצוא דלת לא נעולה. לפעמים אנשים שוכחים לנעול וכאשר ישנה בעיה בנעילה המרכזית, הרבה יותר קל לשכוח.

אולי יעניין אותך לקרוא על : איך בוחרים כסא בטיחותי תקני לשמירה על הילד?

כתיבת תגובה

סגירת תפריט