איזה רכבים הכי מתאימים לשירותי הסעות?

איזה רכבים הכי מתאימים לשירותי הסעות?

בחירה נכונה של רכבים יכולה לשפר את היעילות של הסעות ולאפשר לקהל יעד מגוון ליהנות מהיתרונות שלהן. הנה כל מה שצריך לדעת על ההבדלים בין אוטובוס, מידיבוס, מיניבוס וסוגי רכבים מיוחדים

חברת הסעות מחזיקה בצי רכבים גדול ומגוון. מטרת צי הרכבים היא לספק שירות הסעות זמין עבור הלקוחות, להתמודד עם תקלות בלתי צפויות ולהתאים את השירות לצרכים השונים של כל קהל יעד בנפרד. בנוסף, החברה צריכה להכשיר נהגים עם רישיון ספציפי. דרישות משרד התחבורה וקציני הבטיחות של החברה קובעות איזה נהג יוקצה לכל רכב ומתי ניתן להעמיד לרשות הלקוחות רכבים מיוחדים.

הבדלים בין סוגי רכבים של שירותי הסעות

מי שרוצה לדעת איזה רכבים הכי מתאימים לשירותי הסעות צריך להכיר את ההבדלים בין הסוגים הבאים:

א. אוטובוסרכב הסעות הנפוץ בעולם הוא אוטובוס. היתרונות שלו באים לידי ביטוי באפשרות להסעת מספר רב של נוסעים, אך החיסרון הוא מחיר גבוה ביחס לשאר הרכבים ונגישות מוגבלת למקומות צפופים. אוטובוס יתאים למשל להסעות של קבוצות תלמידים, תיירים ועוד.

ב. מידיבוס – זהו כלי רכב שמיועד להסעת עד 37 נוסעים בעת ובעונה אחת. הוא משלב את היתרונות של אוטובוס מבחינת כמות גדולה של נוסעים, אך מצד שני נחשב נגיש וקטן יותר.

ג. מיניבוס – עוד רכב הסעות פופולארי הוא מיניבוס שמכיל עד 20 מקומות. הוא מתאים להסעת קבוצות, עובדים ומשפחות וניתן להיעזר בו גם בעת הסעת בעלי מוגבלויות. מיניבוס תיירותי יהיה מאובזר במערכת בידור ויהיו בו פתרונות אחסון מיוחדים למזוודות וחפצים.

ד. טרנזיט – זהו רכב להסעות קטנות בלבד. הוא מסוגל להסיע עד 10 נוסעים בעת ובעונה אחת ומומלץ לגנים, מתנ"סים ואירועים מיוחדים. למרות המידות הקטנות שלו, הישיבה בתוך טרנזיט בדרך כלל אינה צפופה. הוא בטיחותי בהשוואה לרכבים אחרים ולא נחשב בעייתי מבחינת חנייה.

מהם רכבי שירותי הסעות מיוחדים?חברת הסעות

שירותי הסעות מיוחדים מבוצעים עם רכבים אחרים לחלוטין. כאן הדגש הוא לא על כמות הנוסעים שניתן להסיע, אלא על התנאים והמאפיינים של הרכבים עצמם. ברשימת הרכבים המיוחדים של חברת הסעות ניתן למצוא לימוזינה, ג'יפ, אוטובוס ממוגן ואוטובוס קומותיים.

לימוזינה תתאים לאירועים פרטיים והיא יכולה לשמש בני זוג ביום החתונה, משפחות שמגיעות לאירועי בר מצווה, אנשי עסקים ועוד. לעומת זאת, ג'יפ יתאים מטבע הדברים לטיולי שטח, בעוד אוטובוס ממוגן ישמש לסיור במקומות שנחשבים מסוכנים. אוטובוס קומותיים מספק גם כן פתרונות תיירותיים ברמה גבוהה והוא מיועד לקבוצות מהארץ ומחו"ל.

בחירת חברת הסעות

לסיכום, חשוב לבחור חברת הסעות לפי הפרמטרים השונים ולהתייחס גם לצי הרכבים שעומד לרשותה. כך ניתן להתאים שירותי הסעות לצרכי הלקוחות ולחסוך בהוצאות. לכל רכב יש השפעה אחרת על מחיר השירות ועל זמינותו.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט