מה עושים כשביטוח רפואי לחו"ל לא מכסה בזמן פציעה בחו"ל?

מה עושים כשביטוח רפואי לחו"ל לא מכסה בזמן פציעה בחו"ל?

נסעתם לחו"ל נפצעתם ולמרות שהייתם אחראיים וביטחתם עצמכם בביטוח נסיעות לחו"ל גילתם שהביטוח שלכם לא מכסה את הפציעה? אז מה עושים כעת? כמה אופציות בהמשך.

ביטוח נסיעות לחו"ל הוא ביטוח שאמור לכסות כל מקרה של תאונה, פציעה או מצב רפואי בו תזדקקו לטיפול רפואי בזמן שהייה או טיול בחו"ל. כאשר אתם עושים ביטוח נסיעות לחו"ל חשוב לשים לב מה הביטוח כולל. אז מה ביטוח מסוג זה צריך לכלול?

ביטוח נסיעות לחו"ל עליו לכלול: כיסוי מחלות קיימות, ביטוח תאונות בחו"ל, ביטוח פציעות, ביטוח הטסה, כיסוי עלויות למלווה של המאושפז, כיסוי בגין אשפוז בחו"ל, כיסוי במקרה של ספורט אתגרי, וטיפולי שיניים במקרי חירום.

 

אז מה קורה שהביטוח הרפואי לחו"ל מסרב לכסות מקרים של פציעה?

ישנן מספר אופציות להתמודדות עם מצבים כאלה:

תביעת חברת הביטוח – חשוב לדעת כי חברות הביטוח אינן חסינות מול בית המשפט. כיום ניתן לתבוע את חברות הביטוח באמצעות חברות המתמחות בתביעות מסוג זה. חברות ביטוח נוטות להיתמם ולנסות להתחמק מתשלום כיסוי טיפולים רפואיים כאשר הוא מגיע, ובתי המשפט מורגלים בכך ולכן הסיכוי לזכות בתביעות מסוג זה גדול יותר.

במקרה וחברת הביטוח מתחמקת מתשלום וכיסוי ההוצאות הרפואיות שלכם – התייעצו עם עורך דין ובדקו את הסיכויים שלכם לזכות בנסיעה ולקבל את המגיע לכם.

 

תביעת המקום בו נפצעתם – אפשרות נוספת היא תביעת המקום בו נפצעתם בחו"ל. תביעה מסוג זה תהיה מופנית דווקא למקום בו התרחשה הפציעה. אם התביעה מוצדקת, למשל אם מדובר בהחלקה במקום בו לא היה שלט אזהרה, או סימן, ונפצעתם בשוגג, תוכלו גם כן להתייעץ עם חברות הביטוח המתמחות בתביעות נזיקין ולבדוק מהם סיכויי ההצלחה בתביעה מסוג זה.

 

קבלת פיצויים ואחוזי נכות מהמוסד לביטוח הלאומי – תביעה נוספת שתוכלו להגיש היא למוסד לביטוח לאומי. אם הגעתם למצב של חוסר תפקוד במקרה של פציעה בחו"ל ואתם לא יכולים לתפקד ולחזור לעבודה, פנו לביטוח הלאומי ובדקו אם אתם יכולים לקבל אחוזי נכות, ומכאן גם תקציב חודשי שיעזור לכם לכלכל את עצמכם. עוד ניתן לפנות לגופים שונים שעוזרים לתבוע את הביטוח הלאומי ולקבל סכום כספי שמפצה על הפציעה שלכם.

 

 

כתיבת תגובה

סגירת תפריט