נהיגה תחת השפעת אלכוהול – סקירה
לנהוג שיכור ולהתפס זו שטות מסוכנת. לקחת עורך דין במצב כזה זו דווקא פעולה חכמה

נהיגה תחת השפעת אלכוהול – סקירה

כידוע, נהיגה תחת השפעת אלכוהול זהו גורם הסיכון העיקרי לתאונות דרכים ומדובר ברמה הכלל עולמית. ככל שרמת האלכוהול בדם עולה, כך עולה גם הסיכוי לתאונות דרכים. נהג שיכור חשוף פי 17 מכל נהג אחר לתאונות קטלניות. כאשר מדובר בנהגים צעירים, אזי מדובר בסיכון הרבה יותר גבוה מזה.

מה גורם לכך שהאלכוהול יהיה אחראי למחדלים חמורים בסדר גודל שכזה?

כאן עלינו להבין כי שתייה של אלכוהול משפיע מאוד על טווח רחב של כישורים הנדרשים מהנהג. האלכוהול משפיע על רמת הקשב של הנהג, על תנועות העיניים שלו, על עמידותו בפני סנוור, על התפיסה החזותית שלו, זמן ויכולת התגובה שלו למצבים מסוימים, יכולת נכונה לכוון את הרכב באמצעות ההגה,  תהליכי עיבוד המידע וכו' . בנוסף, הנהיגה תחת ההשפעה האלכוהולית כרוכה בעוד התנהגויות מסוכנות שהנהג עשוי לעבור עליהם מתוך שכרות כמו נהיגה ללא חגורת בטיחות, או נסיעה במהירות מופרזת ועוד.

כללי בטיחות שכל נהג חייב לדעת:

  • אלכוהול משפיע על האדם ששותה אותו החל מהטיפה הראשונה. אין דבר כזה לשתות 'קצת'. גם אם שתית קצת, עליך לתת את המפתחות למי שלא שתה.
  • חשוב לדעת כי כל כמות של אלכוהול עשויה לפגוע בכישוריו של הנהג, ביכולת הנהיגה שלו, בריכוז הדרוש לנהיגה, בתפקודי הראייה, בקואורדינציה, ביכולת לעצור נכון, בחלוקת הקשב בין כמה משימות בו זמנית העומדות בפני הנהג, שמירה על המהירות, נסיעה בנתיב הנכון וכו' .
  • חשוב לדעת כי אחרי ששתו, לא יעזרו פעולות שונות כמו שטיפת הפנים, שתייה של קפה, מקלחת קרה. אין לנהוג בשום אופן גם לאחר הניסיונות הללו לפוגג את השפעת האלכוהול.
  • חשוב תמיד לדאוג שיהיה נהג תורן לפני כל יציאה לבילוי. כדי שתוכלו לחזור בשלום, חובה לדאוג לדבר לפני שאתם מתחילים לשתות ולאבד שליטה. הדבר עלול לעלות לכם בסופו של דבר ביוקר.
  • אם לא הצלחתם לשמור לכם נהג שלא שתה כלל, השתמשו בתחבורה ציבורית, בקווי לילה או במונית.

מתי נחשב האדם שיכור?

החוק אוסר לנהוג מתוך שכרות, כאשר ההגדרה שכרות אומרת כי ריכוז האלכוהול בגוף עולה על 10 מיליגרם של אלכוהול ל – 100מיליליטר של  דם או לחילופין 240 מיקרוגרם בליטר אוויר נשוף. אם נתפסתם כשרמת האלכוהול גבוהה מהמותר, כדאי שתמצאו עורך דין המתמחה בתחום שיחלץ אתכם מהמצב בדרך הטובה ביותר.

לנהגים חדשים המדדים מחמירים יותר והם עומדים על ריכוז נמוך יותר.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט