קונים רכב מיד שניה? טיפים לבדיקת רכב למכירה מיד שניה

קונים רכב מיד שניה? טיפים לבדיקת רכב למכירה מיד שניה

החלטתם לרכוש יד שניה, חיפשתם וחיפשתם ולבסוף מצאתם רכב למכירה מיד שניה שנראה לכם. אז מה עושים עכשיו? מאחר ולא מדובר ברכב חדש, עליכם לבדוק אותו מן היסוד על מנת שתוכלו לוודא שהוא ראוי לנסיעה, בטוח ושלא ידרשו תיקונים נוספים וביקורים תכופים במוסך בשל תקלות או בעיות שלא איתרתם לפני העברת התשלום ולחיצת היד עם מוכר הרכב. להלן מספר טיפים לבדיקות שיש לערוך ברכב המועמד לקנייה, כמובן שיש לקחת את הרכב לבדיקת מוסך אך טיפים אלו ידגישו בפניכם את הדגשים השונים שיבדקו על ידכם ו/או במסגרת הבדיקות שעורך המוסך.

נסיעת מבחן

נסיעת מבחן היא בגדר חובה. קחו את הרכב לנסיעה עירונית ובין עירונית על מנת שתוכלו לבדוק את התנהגותו בנסיעה עירונית איטית על הילוך נמוך ושימוש תכוף בבלמים. נהיגה עירונית תלמד אתכם על מצבו בנסיעה מהירה בה מנוע הרכב עובד על הילוך גבוה. בשתי המהירויות הקפידו להשתמש בבלמים. אם הם רועשים או מרעידים את הרכב, יש להחליפם. במהלך הנסיעה הקשיבו טוב למנוע וחפשו רעשים לא טבעיים העלולים להצביע על תקלה. בנוסף, בנסיעה מהירה יש לשים לב לאיטום הרכב לרעשים חיצוניים.

צמיגים

הביטו היטב בצמיגים, האם ישנם סימני שחיקה? בנוסף, חפשו אחר סדקים בצמיג, אלו עלולים להצביע על גילם המתקדם או שחיקה מתקדמת שדורשת החלפה. עוד אלמנט שיש לשים לב אליו הוא שחיקה לא מאוזנת בין הצמיגים, במקרה בו צמיג בצד מסוים שחוק יותר מזה שמולו בצדו הימני של הרכב, יתכן וישנה בעיית איזון בגלגלי הרכב מה שעלול לפגוע בבטיחותו ולגרום לו לצרוך יותר דלק.

צבע ופחחות

את הבדיקה הזו יש לבצע באור יום בלבד. עיברו על הרכב מכל זווית אפשרית וחפשו אחר פגיעות, שפשופים או תיקוני צבע שונים. שימו לב שתיקוני צבע עלולים להצביע על תאונה שלא דווח לכם עליה.

מנוע הרכב

יש לבדוק כי מספר המנוע החרוט על גופו החיצוני זהה לזה שמופיע ברישיון הרכב. חשוב גם לברר האם המנוע מקורי והאם הוחלפו בו חלקים משמעותיים.

ספר טיפולים

חשוב לעבור על ספר הטיפולים ולבדוק כי כל הטיפולים השונים של הרכב בוצעו בזמן ועל ידי מוסך מורשה.

בדיקת שיעבוד

כדאי מאוד לפנות למשרד הרישוי ולבצע בדיקת בעלות לרכב, כך תוכלו לוודא האם הרכב משועבד או מעוקל ולא צוין זאת ברישיון הרכב.

מצבר

יש לבדוק כי החיבורים למצבר במצב תקין, שאינם חלודים או בלויים, שכן אלו עלולים להוביל לבעיות טעינה. בנוסף כדאי מאוד שגיל המצבר לא יעלה על 3 שנים.

מערכות חשמל, אורות, חיוויים ומיזוג

הדליקו את המזגן ובדקו האם הוא מחמם ומקרר כראוי. בהמשך הדליקו וכבו כל מערכת חשמלית ברכב כולל חלונות, אורות ואורות איתות, נעילה אוטומטית ועוד – בדקו שהכל פועל כשורה וזוכה לחיווי נכון בתא הנהג.

המידע באדיבות שלמה sixt המפעילה שירותי השכרת רכב, רכב למכירה, ליסינג פרטי ותפעולי.

תתחדשו!

כתיבת תגובה

סגירת תפריט