שיפוץ גיר

שיפוץ גיר

המנוע הוא הכוח שמייצר את  האנרגיה להסעת הרכב ואילו  הגיר אחראי להעברתה אל  הגלגלים. קיימים סוגים שונים של גירים. יש ידניים, אוטומטיים, חצי אוטומטיים, רובוטיים ועוד. תקלות בגיר יכולות לנוע בין קלות למורכבות מאוד. תקלות קלות מוגדרות כחוסר בשמן גיר בכמות מספקת אשר גורמת לגיר מחליק, נוריות האזהרה הקשורות לגיר המהבהבות ללא סיבה ועוד. במקרים אלו ואחרים דומים מדובר על תקלה קלה לפתרון. תקלות מורכבות הן כאשר הגיר תקוע וכאשר אין אפשרות לשלב הילוכים. כאן, אין ברירה אלא להביא את  המכונית למוסך.

צריך לציין, כי מומלץ להביא את  המכונית לבדיקת גיר כל אימת שיש חשד לתקלה. רשרוש וחריקות מכיוון הגיר בעת העברת הילוכים, הדלקות נוריות אזהרה וכדומה. מכון לשיפוץ גירים יודע לאבחן כל בעיה באמצעות מחשב ובאמצעים אחרים. לאחר זיהוי התקלה יבוצע תיקון מקומי קל או מורכב. תיקון מורכב הינו: שיפוץ גיר כללי והחלפת גיר בחדש או  במשומש על פי הצורך, ועל פי החלטת הבעלים. כאשר מדובר על תיקונים מורכבים שעלותם גבוהה, יחסית, יש לבדוק כל חלופה לעומק. 

גיר חדש הינו גיר המותאם לדגם המכונית והוא יקר, יחסית. גיר משומש יהיה זול בהרבה אבל הבעיה היא בחוסר מידע על מצבו. הוא עלול להתקלקל מיד לאחר ההתקנה וכך ירד כסף לטמיון. בעל  מכונית שמעוניין בחלופה זולה יחסית, אבל עם סיכון יכול לבחור בכיוון זה. לעומת שתי האלטרנטיבות הללו, שיפוץ גיר עשוי לתת מענה מעולה ובלבד שהוא נעשה במכון מקצועי ובעל רישוי  מתאים. כאן יפורק הגיר לגורמים ויוחלפו החלקים  הפגומים, בין אם הם גלגלי השיניים, דיסקיות וחלקים אחרים  הנמצאים בו.

תהליך פירוק, תיקון, ניקוי והרכבת הגיר הינו מורכב, יחסית. יש צורך להתאים  את החלפים המתאימים בהתאם להוראות היצרן. הרכבת גלגלי שיניים שאינם זהים במדויק למקולקלים עלולה לשבש את פעילות הגיר. בעת  השיפוץ יוחלפו חלקים שעדיין תקינים אבל בלויים עד כדי סכנה לקלקולם בטווח הקרוב. כל המערכת תנוקה ותורכב בזהירות. מומלץ לקבל שירות במוסך מורשה שבעליו הינו בעל ידע וניסיון מצטבר בשיפוץ הגיר מהדגם המקולקל.

 

כתיבת תגובה

סגירת תפריט