תביעות תאונות דרכים

תביעות תאונות דרכים

הנושא של תביעות תאונות דרכים הוא מאוד מורכב, הוא מכיל מספר חלקים ומספר גורמים אשר נוטלים חלק בכל תהליך התביעה, בין אם זה מהצד של התובעים ובין אם זה מהצד של הנתבעים.

כשאנחנו מדברים על תביעות תאונות דרכים, אנחנו יכולים לכוון לשני סוגי תביעות עיקריות, תביעה על פגיעה ברכוש, בין אם זה הרכב עצמו או רכוש אחר, וכן תביעה בגוף ובנפש, כלומר תאונות דרכים שנגרם בהם נזק לנהג, נוסע או כל גורם אחר שהיה מעורב בתאונה.

התביעות מכוונות נגד חברת הביטוח אשר אמורה לממן את התביעות והפיצויים על הנזקים. כך למשל, אם נגרם נזק לרכב, כתוצאה מתאונה, הרי שבעל הרכב ייקח את הפרטים של הנהג הפוגע, כולל פרטי ביטוח ויתבע את החברה, הוא לא יתבע את הנהג עצמו, שכן החברה היא זו שתפעל מול המבוטח מטעמה. כידוע, כל נהג אמור להחזיק ביטוח חובה במקרה והוא גורם נזק לנהג או הולך רגל כתוצאה מנהיגה לא פזיזה וכן מוטב שיחזיק ביטוח צד ג' וכן ביטוח מקיף, שניהם אמורים לכסות את כל עניין הנזקים באדם וברכוש.

צריך לומר, תביעות תאונות דרכים מוגשות כמעט כל יום לחברות ביטוח. הן יכולות להיות מוגשות על דברים קטנים כמו נזק מסוים שנגרם לרכב וגרם לירידה בערכו או נזק משמעותי יותר, כמו זה שציינו, קרי נזק בגוף או בנפש.

כיצד חברת ביטוח מתמודדת עם התביעות?

באופן טבעי, חברת ביטוח לא תמהר לשלם את הכסף עבור התביעה, אף על פי שהיא יכולה לכסות את הפסדיה בעזרת הגדלת הפוליסה לנהג הנתבע שנה לאחר מכן. על מנת להקשות בתביעה, החברה תתמודד בעזרת מגוון מומחים שיכולים לעזור לה להוכיח שהאשמה היא של התובע, ולכן חברת הביטוח לא אמורה לשלם כלום.

לכן חשוב, להיעזר בכל פרט אפשרי בשביל להתגבר על הבעיה, למשל, צילומים מהשטח, עדויות, מומחים, ועוד שורה של ראיות ועדויות אשר יכולים להוכיח שאכן אנחנו צדקנו ועל חברת הביטוח לשלם לנו מה שאנחנו תובעים אותה, בגין תאונת דרכים שהיינו מעורבים בה.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט