באמפרים ופסי האטה למיגון מירבי

באמפרים ופסי האטה למיגון מירבי

באמפרים ופסי האטה נחשבים לאחד מסוגי המיגון הנפוצים והפופולאריים ביותר בארץ ובעולם. מדובר על אביזר נוח, זול ונגיש, המאפשר לגרום להורדת מהירות הנסיעה ללא שום מאמץ מיותר. אביזרים אלו ניתנים להתקנה בכניסה או יציאה מחניונים, כבישים ודרכים שונות שיש צורך לשלוט במהירות הנסיעה בהם. בניגוד לתמרורים השונים המודיעים לנהג שעליו לנסוע במהירות מסוימת, פסי האטה ובאמפרים אינם סומכים על שיקול דעתו של הנהג אלא מייצרים עבורו הפרעה מכאנית שמאלצת אותו להוריד את מהירות הנסיעה. ניתן היום למצוא פסי האטה שונים ומגוונים, העשויים מחומרים שונים, מגיעים בגדלים וגבהים משתנים וכמובן מותאמים למהירויות נסיעה שונות. ניתן למצוא פסי האטה שאמורים לגרום לנהג לנסוע במהירות מרבית של 10 קמ"ש, לצד פסי האטה שאמורים לגרום לנהג לנסוע במהירות של 30 קמ"ש למשל. לכן חשוב להתאים את פסי ההאטה האידיאלים, תנאי השטח ולמהירות הנסיעה הרצויה.

באמפרים ופסי האטה למיגון מירבי – הדרך האידיאלית להוריד את מהירות הנסיעה

כמעט בכל עיר וכל מושב ניתן למצוא אמצעים שונים שמטרתם להוריד את מהירות הנסיעה של הנהגים, במטרה ליצור סביבה בטוחה יותר הן עבור הולכי הרגל והן עבור הנהגים האחרים. לרוב ניתן למצוא באמפרים בגבהים שונים, שמכריחים את הנהג להאט את מהירותו, כדי למנוע נזק לרכב. כאשר מדובר על מושבים וקיבוצים, מהירות הנסיעה המותאמת הינה 30 קמ"ש, היות וישנה תנועה ערה יותר של הולכי רגל, ולכן על הנהגים לנסוע לאט ובזהירות רבה יותר. לצורך כך, המועצה המקומית יכולה להתקין פסי האטה מפלסטיק, שמותאמים לנסיעה במהירות של 30 קמ"ש ומטה. כאשר מדובר על רחובות משולבים, הנמצאים בעיקר בכניסה לעיר או למושב, יש צורך להוריד את מהירות הנסיעה בצורה דרסטית על מנת להזכיר לנהג שמגיע מכביש מהיר כי הוא נכנס לשטח עירוני. פס האטה מפלסטיק המותאם לנסיעה במהירות של 10 קמ"ש, יבהיר לכל נהג את הצורך לנסוע לאט ובמשנה זהירות.

לסיכום, באמפרים ופסי האטה למיגון מירבי, מעניקים את הפתרון המושלם לכל מקום שיש בו צורך לנסוע לאט ובזהירות. הדבר נכון במיוחד בכניסה לחניונים, תחנות דלק, עמדות תשלום וכדומה.

 

כתיבת תגובה

סגירת תפריט