מה הדרך הנכונה ביותר לקניית רכב?

מה הדרך הנכונה ביותר לקניית רכב?

במידה ובחרתם לרכוש רכב חדש דעו שישנן מספר אפשרויות רכישה וכדאי שתכירו את כולן על מנת לבחור בזו המתאימה לכם. בכתבה זו נביא לפניכם את האפשרויות הקיימות ונסייע לכם בכדי שתוכלו לקבל את הבחירה הנכונה והחכמה עבורכם.

לפני הכל: קביעת תקציב וצרכים

עוד בטרם תרכשו את רכבכם חשוב להבין מהו התקציב העומד בידיכם והאם הוא מאפשר רכישת רכב חדש מן היבואן, חברת ליסינג או רכב משומש. במידה ותבחרו לקחת הלוואה בידקו את תנאי ההחזר, פריסת תשלומים, ריבית וסכום חודשי. כמו כן כדאי להבין מהם הצרכים שלכם. האם אתם זקוקים לרכב משפחתי גדול או שרכב קטן יספיק? האם הוא הרכב הראשי של המשפחה או משני? מהו היקף הנסיעות ואופי הדרכים בהם אתם מרבים לנסוע? אבזור רצוי? שאלות אלה יסייעו לכם להחליט מהו הרכב שתקנו ומהיכן כדאי לרכוש אותו.

קניית הרכב ישירות מן היבואן

בקנייה של רכב חדש לחלוטין המיובא לארץ על פי מאפיינים שבחרתם, כדאי לשתף את סוכן המכירות בסוכנות הרכב בתקציב ובצרכים שגיבשתם כדי שיתאים עבורכם את הרכב הנכון.

חלק מיבואני הרכבים מציעים מימון להשלמת סכום הקניה באמצעות הלוואות. יבואנים רבים מציעים שירות החלפת רכב ברכב (טרייד אין) שבו הם מקבלים את רכבכם הישן בתמורה להנחה ברכישת הרכב החדש. כך הרווחתם את האפשרות להפטר מן הרכב ללא הטרחה הכרוכה במכירה וקבלתם הנחה אך חשוב לציין כי יש לבדוק מה מחיר הרכב שלכם במחירון ולערוך חישוב לפני נתונים אלו גם. לפני רכישת הרכב תוכלו לתאם מבחן נסיעה ברכב דומה לזה שאתם מתעניינים בו וכך תוכלו לחוש אותו על הכביש מבחינת נהיגה, נוחות, מערכות שונות, תוספות וכן הלאה.

היתרונות העיקריים ברכישת רכב מהיבואן הם קבלת האחריות מהיצרן, נהיגה ברכב בטיחותי אשר דורש טיפולים מינימליים המוזילים את התחזוקה שלו ורכב העונה בצורה מדויקת על הדרישות האישיות ועוד.

החסרונות כוללים מחיר רכישה גבוה, ביטוח רכב יקר, ירידת ערך משמעותית, תוספות המייקרות את הרכב וכדומה.

קניית רכב מליסינג

ליסינג היא שיטת מימון המאפשרת רכישת רכב חדש לחלוטין תמורת תשלום חודשי. בתום תקופה הנקבעת על ידי חברת הליסינג ניתנת האפשרות לרכוש את הרכב על ידי תשלום יתרת המחיר או להחליף את הרכב בחדש ולהמשיך את התשלומים החודשיים.

יתרונות הרכישה בליסינג הם רכב חדש לחלוטין, פריסת תשלומים נוחה, מחיר זול יותר מיבואן הרכב, שירות לתחזוקת הרכב כגון: העברת טסט, טיפולים במוסך, רכב חלופי וכדומה על פי ההסכם מול חברת הליסינג.

חסרונות הרכישה בליסינג הם: מגוון מצומצם, מרבית הרכבים הם בדגמים הנפוצים ביותר בשוק, סטנדרט רכב בסיסי ואינו כולל תוספות מיוחדות, קנייה מליסינג נחשבת ברישיון הרכב ליד שניה כאשר חברת הליסינג היא היד הראשונה גם אם הרכב חדש לחלוטין. במידה ונרצה להחליף את הרכב בהמשך, רכישת הרכב בליסינג יפחית מערך הרכב.

קניית רכב משומש מאדם פרטי או סוחר רכב

בקניית רכב משומש מאדם פרטי חשוב לברר כמה שיותר פרטים על הרכב.

 • פרטי הרכב.
 • היסטוריית טיפולים.
 • תאונות.
 • מספר בעלים.
 • בדיקת רישיון הרכב והתאמתו למספר המנוע והשילדה.
 • תוספות הקיימות ברכב.
 • מועד טסט.
 • ביטוח רכב תקף.
 • שיעבוד ועיקולים.
 • בדיקה במכון מורשה.
 • בדיקת היסטורית הרכב מול חברת הביטוח בה בוטח הרכב והמוסכים בהם טופל.

חשוב לבצע העברת בעלות במועד ביצוע העיסקה ולא להמתין. אותו הדבר לגבי ביטוח רכב עליו נפרט בהמשך.

ברכישת הרכב מסוחר, חובה עליו להציג טופס גילוי המציין את פרטיו, פרטי הבעלים הקודמים של הרכב, תאונות ומספר קילומטרים מדוייק. במידה ואינו עושה זאת הוא עובר על החוק. כדאי לוודא כי יש לו תו סוחר מטעם המדינה וכי הרכב רשום על שמו.

היתרונות העיקריים ברכישת רכב משומש הם: מחיר המותאם לתקציב ואף יוזל במידה ותתמקחו על המחיר המבוקש, ביטוח רכב זול יותר, ירידת ערך הדרגתית וכדומה.

החסרונות העיקריים הם: טיפולים תכופים ובעלות גבוהה, חוסר וודאות לגבי ההיסטוריה של הרכב ועוד.

עדכון ביטוח רכב

לא משנה היכן בחרתם לרכוש את רכבכם, חלה עליכם החובה לעדכן את ביטוח הרכב באופן מיידי לאחר הרכישה והעברת הבעלות על שמכם. לא תוכלו לנהוג ברכב אם לא תדאגו לביטוח חובה תקף על שמכם עם פרטי רכבכם החדש. להזכירכם, ביטוח חובה כשמו הוא – חובה! תפקידו להעניק כיסוי עבור טיפול רפואי בכל מקרה של פגיעת גוף הנגרמת מתאונה. מומלץ להשלים את ביטוח החובה ולרכוש ביטוח מקיף או צד ג' המעניקים כיסוים שונים בהתאם לסוג הרכב שרכשתם ולצרכים שלכם.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט