בידוד אקוסטי לרכב – סיבות לביקוש

בידוד אקוסטי לרכב – סיבות לביקוש

ישנן כמה וכמה סיבות למה יש צורך לדאוג לבידוד אקוסטי לרכב.

אך הדבר החשוב ביותר הוא לפנות אל חברה מקצועית אשר מציעה את ביצוע העבודה באופן הכי יעיל והכי אפקטיבי.

נברר להלן, על מה ולמה זה חשוב כל כך.

בידוד אקוסטי לרכב – על מה ולמה?

הרכב, בעת הנסיעה, הינו חשוף לרעשים מסוגים שונים. ישנם רעשי הרוח וישנו הרעש הטבעי של הכביש. ישנם רעשי פח ועוד, אשר כל אלו פוגעים בחוויית הנסיעה שלא לדבר על הסיכון בנהיגה עם הסחות ברקע.

  • בידוד של הדלתות ושל תא המטען – המטרה העיקרית היא למעשה אקוסטיקה. כך הרמקולים יראו נפח יותר קטן מהדלתות. כמו כן, הבידוד של הדלתות מבטל את רזוננס הפח של הדלתות, אשר זה מוגבר על ידי הרמקולים. כמו כן, כאשר הבידוד של הדלתות נעשה בצורה הנכונה ישנה גם התועלת של בלימה וגם ספיגה של רעשי הדרך והרעשים הנוצרים מהכביש.
  • בידוד של מכסה המנוע – הוא מבטל את הוויברציות החזקות אשר אלו נגרמות בגלל פעולת המנוע והוא למעשה סופג חלק ניכר מאותם רעשים.
  • בידוד קיר האש – הוא בולם בעיקר את רעשי המנוע ואת רעשי הכביש.
  • בידוד בתי הגלגלים והרצפה – אלו סופגים ובולמים ולעיתים אפילו מבטלים את הוויברציות המגיעות מאזור הגלגלים ומהכביש.
  • בידוד הגג – מבטל וויברציות אשר נגרמות בעיקר מגשמים שניתכים על הגג. האמת היא שבישראל הדבר יהיה אפקטיבי באופן חלקי בלבד אך ורק אם הגג אינו מבודד לחלוטין.
  • ציפוי בידוד לחלונות – הציפוי מבודד את המכונית מפני החום והוא אף מחשיך במעט את תא הנוסעים. מבחינת הסאונד יש לזה אפקט פסיכולוגי והוא הופך את השהייה ברכב לנעימה הרבה יותר. הנוסעים רגועים יותר, והדבר משפיע על הריכוז של הנהג והנהיגה יותר בטוחה.
  • בידוד מסגרות המכסים של הדלתות, של תא המנוע ושל תא המטען באמצעות גומיות, מדובר בבידוד אפקטיבי במיוחד, בידוד יעיל, בידוד זול ופתרון מושלם נגד רעשי הרוח http://oranim.com/new/bidudKirot.php.

אין ספק כי מדובר בבידוד נחוץ במיוחד אשר תורם לא רק לאיכות ולחוויית הנהיגה, אלא לנהיגה הרבה יותר בטוחה כאשר הנהג מסוגל להתרכז טוב יותר בדרכו.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט