השכרת מלגזות – מדוע זה יותר משתלם מרכישת מלגזה

השכרת מלגזות – מדוע זה יותר משתלם מרכישת מלגזה

בדרך כלל, באופן טבעי, אנחנו חושבים יותר על מסלול של קנייה מאשר על מסלולים אחרים. זה טבעי, שכן אם אנחנו כבר משלמים על מוצר או חפץ מסוים, אנחנו מעדיפים שהוא יהיה שלנו לצמיתות, שנוכל להשתמש בו מתי שאנחנו רוצים, כמה ואיך שאנחנו רוצים, בלי הפסקה.

אך יש מקרים רבים, במיוחד בתור בעלי חברות ועסקים, בהם אנחנו נעדיף דווקא לפנות למסלול של השכרה. בין אם זה אומר השכרה לפרויקט ספציפי, השכרה לתקופה קצרה או השכרה לתקופה ממושכת, אשר במובנים מסוימים מזכירה רכישה לכל דבר, אך עם שורה של הבדלים, בניואנסים ובמשמעות.

השכרת מלגזות זו דוגמא קלאסית למקרה בו אנחנו נעדיף מסלול שכזה על פני מסלול של רכישה, בלא מעט מקרים. אנחנו יכולים לראות חברות, עסקים ואף בעלי מקצוע בתחומים שונים, אשר יעדיפו להשקיע את כספם בהשכרת מלגזה ולא לשלם עליה, גם אם זה אומר שהכלי לא יישאר בידיהם לצמיתות.

לפני שנסביר מדוע השכרת מלגזות עדיפה על רכישה, הנה כמה דוגמאות מתי נעדיף מסלול של השכרה על פני מסלול רכישה. הדוגמא הקלאסית היא, אם מדובר בפרויקט קצר שמחייב אותנו להשתמש במלגזה. אין טעם לבזבז חלק מהתקציב על רכישה, מוטב לנו לשכור. דוגמא אחרת, אם אנחנו יודעים שהשימוש במלגזה הוא לא קבוע, כלומר, שימוש מתמשך אך לא יומיומי, לא רציף. במקרה כזה, יהיה לנו נכון יותר לשכור בשביל לחסוך בעלויות. יש גם מקרים בהם אנחנו יוצאים מתוך נקודת הנחה, שמבחינת תקציב, עדיף לנו לשכור בכל פעם שנצטרך ולא לרכוש מלגזה שההוצאות עליה גבוהות מהכנסות שהיא מייצרת עבורנו.

מדוע השכרה טובה מרכישה

יש לכך כמה סיבות. העיקרית היא תקציב. כשאנחנו רוכשים מלגזה, אנחנו צריכים לקחת בחשבון את העלויות, הן של הרכישה והן של התפעול והתחזוקה. אנחנו צריכים לשאול את עצמנו, האם העלויות הכוללות משתלמות, והאם אנחנו נוכל להחזיר אותן.

סיבה אחרת היא חשיבה לטווח ארוך. כשאנחנו קונים מלגזה, עלינו לקחת בחשבון שיום אחד נצטרך למכור אותה. השוק איננו גדול, האופציות אינן רבות. כשאנחנו שוכרים מלגזה, אנחנו חוסכים לעצמנו את הדילמה הזאת.

עוד סיבה שבגינה מוטב לנו לשכור ולא לקנות, היא עניין הזמן. ברגע שאנחנו קונים, עלינו להשקיע זמן בתחזוקה של המלגזה, כשאנחנו שוכרים, אנחנו יכולים במקרים רבים להעביר את כל הטיפול לגורם שאחראי על ההשכרה.

בסיכומו של דבר, השכרת מלגזות יכולה לשרת קהל לקוחות נרחב, קהל שזקוק לשימוש במלגזות לצרכים שונים, אך איננו חש צורך לקנות אותו מהסיבות שתיארנו או מסיבות אחרות. לשמחתנו, יש מספיק אופציות להשכרה של מלגזות, ועל כן מה שנותר לנו זה למצוא את המסלול שיכול להתאים מבחינת עלויות וכן מבחינות אחרות שקשורות לנושא.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט