משאיות למכירה – איפה נכון לחפש משאית לרכישה?

משאיות למכירה – איפה נכון לחפש משאית לרכישה?

כשאנחנו רוצים לקנות רכב פרטי, עומדות בפנינו אופציות שונות. אנחנו יכולים לפנות אל יבואן הרכב ולקנות ממנו ישירות, אנחנו יכולים לפנות אל סוכנויות רכב, חברות ליסינג, מגרשי מכוניות, ולקנות שם רכב חדש או משומש. כמו כן, אנחנו יכולים לפנות אל אנשים פרטיים שמפרסמים מודעות למכירת הרכב שלהם ולבדוק אם מה שהם מציעים, מתאים לנו.

כשמדובר על משאיות למכירה, העניין תמיד יותר מסובך. על פניו עומדות לפנינו אותן אופציות בדיוק. אנחנו יכולים לרכוש משאית ישירות מהיבואן, אנחנו יכולים לרכוש משאית דרך חברות ליסינג או סוכנויות שונות שמציעות לצד רכבים פרטיים גם משאיות מסוגים שונים, וכן אנחנו יכולים לחפש את המשאיות בשוק הפרטי, בעיקר בקרב חברות ועסקים שמבקשים להיפטר מהמשאיות שברשותן, דרך מכירתן לבעלי עסקים וחברות שזקוקים להן.

אז למה העניין מסובך יותר? כי שוק משאיות למכירה הוא מצומצם לאין שיעור, לעומת שוק מכוניות פרטיות. לא כל יבואן רכב מתעסק עם משאיות, לא כל חברה שמתמחה בייצור מכוניות פרטיות בהכרח מייצרת משאיות, בטח שלא בכל סוכנות או מקום דומה אנחנו נוכל למצוא משאיות למכירה, ומה שמייצר את ההבדל המשמעותי בין המקרים, זה שכמות מכוניות הרכב הפרטיות שנמכרות בשוק על ידי גורמים פרטיים, הוא גדול לאין שיעור לעומת כמות העסקים והחברות שמציעות משאיות משומשות למכירה.

צריך לזכור עוד נקודה, להבדיל מרכבים פרטיים, אזי שיש הבדל בין משאיות למכירה מסוגים שונים. כלומר, המונח משאית מכליל בתוכו אינספור גדלים ודגמים, שאינם בהכרח מתאימים לכל עסק ולכל חברה. זאת להבדיל משוק הרכב הפרטי, אשר אפשר למצוא בו הבדלים בין דגמים וסוגים, אך בכל דגם ובכל סוג, נמצא כמות גדולה של אופציות, ולעיתים ההבדלים בין הדגמים, הם מצומצמים.

מה נכון עבורנו לקנות

כאן עולה שאלה, מה נכון בשבילנו לקנות. משאית חדשה או משאית משומשת. אומנם שוק המשאיות המשומשות שעומדות למכירה הוא מצומצם, אך אנחנו יכולים למצוא משאיות בסדרי גודל שונים, אשר יכולים להתאים לנו.

עם זאת, מוטב לנו לקנות משאית חדשה, מיבואן או מסוכנות רכב כזו או אחרת, ולא להסתמך על משאית משומשת, אלא אם אין לנו ברירה כמובן. יש לכך מספר סיבות.

ראשית, מבחינת בלאי. כמו בכל רכב, מוטב לקנות רכב חדש ללא בלאי, מאשר לרכוש רכב שכבר יש עליו בלאי וזה יכול להשפיע על התפקוד שלו.

שנית, מאחר ושוק המשאיות המשומשות הוא מצומצם, אנחנו צריכים לקחת בחשבון, שיהיה לנו מאוד קשה למכור את המשאית ביום שנרצה בכך. לכן עדיף לקנות משאית חדשה, אשר יהיה קל יותר לעשות זאת במקרה שלה.

שלישית, יש יותר סיכוי שאנחנו נמצא משאית חדשה שתענה בדיוק על הצרכים שלנו ולא נידרש להתפשר כשאנחנו רוכשים משאית משומשת מסוג כזה או אחר.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט