איך בוחרים שמאי רכב?

איך בוחרים שמאי רכב?

תאונת דרכים הינו אירוע לא נעים שגורר אחריו סדרה של סידורים ופעולות אותם צריך לבצע. לדבר עם הביטוח, לגשת למוסך לצורך ביצוע טיפולים ברכב ועוד. אחד השלבים החשובים לאחר תאונה עם הרכב, בין אם אתם בצד התובע או הנתבע הינו הפנייה אל שמאי רכב לצרוך הערכת הנזקים.

איך בוחרים שמאי רכב

כידוע, משום שחברות הביטוח והמוסכים הינם בעלי אינטרס בהערכת שווי הנזק של הרכב נקבע שאומדן הנזקים ייעשה על ידי שמאי רכב מטעמכם. חברות הביטוח מספקות רשימה של שמאיי רכב איתם הן עובדות אך במידה והנכם מעוניינים לפנות לשמאי רכב פרטי זוהי זכותכם המלאה וחברת הביטוח מחויבת לשלם שכר טרחה סביר לשמאי הרכב הפרטי שתבחרו.

קריטריונים לבחירת שמאי רכב

השאלה "איך בוחרים שמאי רכב?" צריכה להיענות בראשונה על ידי בדיקה האם שמאי הרכב עבר הסמכה מקצועית לתחום השמאות. בנוסף, חשוב לבדוק ששמאי הרכב הינו בעל ניסיון רב בתחום או שהינו עובד במשרד וותיק ממנו הוא מקבל תמיכה בעת העבודה. היכולת להעריך ולאמוד בדיוק את הנזקים ושווי הרכב הינה מיומנות הנרכשת לאורך זמן.

אל תתפתו לשמאי רכב שמטה את שפיטתו לצדכם

לעיתים תבחרו לפנות אל שמאי פרטי לצורך הימנעות מקבלת חוות דעת משמאי שדעתו מוטה כנגדכם, יחד עם זאת, חשוב שגם כאשר אתם בוחרים שמאי פרטי לבחור אך ורק בשמאי שאיננו מטה את כף החלטתו לשום צד וגם לא לטובתכם. שמאי שמטה את הערכתו לצד מסוים הינו פסול וניתן לפסול את קביעתו בקלות.

בחרו בשמאי וותיק בעל שם בתחום

שמאי בעל ניסיון בהערכות נזקי רכב רבות הינו בחירה נבונה משום שאת קביעותיו של שמאי כזה לא יהיה ניתן לפסול בקלות והן מקבלות משקל רב. בדקו האם חוות דעתו של שמאי הרכב התקבלה בעבר בבית המשפט ובמידה וכן, ככל הנראה מדובר בשמאי מקצועי ואמין. כמו כן במקרים בהם חברת הביטוח שכרה שמאי מטעמה ואילו אתם שכרתם שמאי מטעמכם אך ישנה מחלוקת על אומדן הנזקים מאפשרת לכם לשכור את שירותיו של שמאי חיצוני נוסף שנקרא "שמאי מכריע".

כתיבת תגובה

סגירת תפריט