כמה כדאי לקחת רכב במימון מלא?

כמה כדאי לקחת רכב במימון מלא?

על השאלה המופיעה בכותרת אין תשובה נכונה אחת, התשובה לשאלה אינדיבידואלית ותלויה בנקודת המבט ומהמצב הספציפי של כל צרכן שחוכך ומתלבט עם השאלה. מצד אחד, מעטים הרגעים המענגים המשתווים ל'קריעת הניילון' במכונית חדשה. מצד שני, מדובר בהוצאה נכבדה שרק מעטים יכולים לעמוד בה. וזו, הנקודה שבאמת מעניינת, כי הדבר המרכזי שעושה מימון מלא לרכב, הוא להנגיש את הרכב החדש ל-כ-ו-ל-ם. כן, חשוב להתייחס לשאלת הכדאיות, אבל צריך לזכור שבזכות מימון רכב מלא השאלה הזו הפכה לרלוונטית עבור עשרות אלפי ישראלים שעד לאחרונה לא יכלו לחלום על מכונית חדשה.

כסף קונים עם כסף

מימון מלא לרכב זה בעצם הלוואה או מסגרת אשראי שקבוצת הרכב, הבנק או גוף אחר שמספק מימון מציע. ההלוואה למעשה 'קונה' לכם את האפשרות לפרוס את התשלום לפרוסות דקות ולהימנע מהמעמסה הכרוכה בתשלום אחד גדול. האופן שבו אתם 'רוכשים' את ההלוואה הזו מגולם בריבית שאתם משלמים בתוספת החזר. מהבחינה הזו מימון לרכב לא שונה בהרבה מהלוואות אחרות שאנחנו מכירים, כמו למשל, המשכנתא.

וכשמדברים על שאלת הכדאיות: כמה כדאי לקחת רכב במימון מלא ללא מקדמה? מתכוונים בדיוק לנקודה הזו. בסופו של יום הריבית מייקרת את עלות הרכב באופן משמעותי. כי גם אם במקום במכה אחת תשלמו את עלות הרכב במשך 3, 5 או 8 שנים, תזכרו שבסכום הכולל תשלמו יותר. לכן, חשוב מאוד לחשב את המרכיב המצטבר הכולל בכל הצעת מימון לרכב. ללא החישוב הזה לא תדעו כמה הרכב באמת עולה לכם ולא תוכלו לדעת אם העסקה היתה עסקה כדאית ומשתלמת.

לא חייבים לקנות מהיבואן

אולי זה יפתיע אתכם, אבל היום ניתן למצוא כמעט כל דגם שמציע יבואן הרכב גם בסוכנויות של קבוצות רכב מובילות. הרציונל הראשוני גורס שרכבים אלו יהיו יקרים יותר ממחירי היבואן הרשמי, אבל למרבה הפלא הרבה פעמים רבות דווקא הסוכנות החיצונית תציע מחיר נמוך יותר. איך זה יכול להיות? ובכן, מדובר על אותן סוכנויות שמספקות רכבים לציי הליסינג, ובשל כוח הקנייה הגדול שלהן הן מקבלות מהיבואן מחירים מאוד אטרקטיביים ויכולות לתת לצרכן הסופי ליהנות ממחיר נגיש והוגן. חלק מאותן חברות הן גם שחקניות מובילות בשוק המימון המלא לרכב, ולעיתים הן יציעו רכבים במימון מלא, שגם בתוספת הריבית, יהיו קרובות למחיר היבואן הרשמי – רק בפריסת תשלומים נדיבה.

תודות למימון מלא לרכב, עשרות ישראלים שעד היום יכלו רק לחלום מרחוק על רכב חדש, יכולים להצטרף לסטטוס של 'בעלי רכב חדש'. כשלוקחים בחשבון שרכב חדש מספק מעטפת בטיחות הרבה יותר טובה מרכב משומש, גם השאלה: כמה כדאי לקחת רכב במימון מלא? הופכת למשנית. אחרי הכול, כמה שווים החיים של בני המשפחה שלכם?

כתיבת תגובה

סגירת תפריט