מכשיר מעקב GPS לאופנוע: יתרונות וחסרונות

מכשיר מעקב GPS לאופנוע: יתרונות וחסרונות

על מנת לוודא שאתם מוגנים לחלוטין במקרה שהאופנוע שלכם נגנב, תצטרכו פוליסת ביטוח מקיף. אבל לא די בכך, כמובן. בנוסף, ישנו מגוון רחב של אמצעי מיגון, כמו מערכות אזעקה, מנעולים ומכשיר מעקב GPS לאופנוע. נכון, אין דבר שיכול להבטיח לכם 100% הגנה מפני גניבה, אבל יחד עם זאת, מנגנוני המיגון והאבטחה עשויים להפחית באופן משמעותי ביותר את הסבירות שתאלצו להגיש תביעה לחברת ביטוח בגין גניבת האופנוע שלכם.

אם בשלב הזה אתם כבר מעוניינים לרכוש את מכשיר המעקב הטוב ביותר בשוק, מומלץ שתחכו עם זה רגע. אל תמהרו לקנות מכשיר לפני שקיבלתם מידע ממקור ראשון על מה שאתם צריכים באמת. חשוב שתדעו כי הבחירה ב-GPS לאופנוע תלוייה במידה רבה באופן השימוש שלכם בו. בין אם מדובר בנסיעות ארוכות או קצרות, מומלץ להסתפק במכשיר שמתאים לצרכים שלכם במונחים של עמידות, יעילות בניווט וחיי סוללה ארוכי טווח.

GPS לאופנוע אינו מבטיח בשום אופן שתקבלו את האופנוע שלכם בחזרה. בגדול, יש לכם רק כמה שעות לעקוב אחר הכלי לאחר שהסוללה הוסרה ממנו. וכמובן, אם הצלחתם לאתר אותו בטווח הזמן הזה, מכשיר מעקב GPS עשוי בהחלט לסייע לכם לקבל בחזרה את האופנוע שלכם, אבל הוא אינו יכול לעשות דבר כדי לשמור עליו מפני גניבה מלכתחילה – זה יתרון ששמור אזעקות ומנעולים למיניהם.

כמו כן, חשוב שתדעו שחלק מהרכבים יכול להיות במעקב על ידי המשטרה בלבד ובשימוש באנטנה מיוחדת. גרועה מכך היא העובדה כי שירות זה הוא אפקטיבי בעיקר רק בערים הגדולות ובסביבה המיידית שלהן. אם צוותי הסיור לא נותנים עדיפות לחיפוש האופנוע שלכם בשעות הראשונות שלאחר גניבתו, סביר להניח שכבר לא תוכלו להשיב את הכלי בכל מקרה, פשוט מפני שהוא הספיק לרדת מתחת לרדאר.

מכשירי מעקב GPS לאופנוע הפכו לנפוצים למדי, והתוצאה היא שהם מקשים מאוד על גנבים לעשות את עבודתם באין מפריע. הסיבה לכך היא שבעלים של כלי רכב שמותקן בהם מכשיר מעקב GPS לא נוטים לפרסם את הנתון העובדתי הזה, לכן כאשר גנב מנסה לגנוב אחד כזה, הוא בעצם משחק ברולטה רוסית.

בחירה טובה יותר ממכשיר מעקב בלבד היא GPS לאופנוע יחד עם מערכת אזעקה – שילוב מצוין, ואפשר לומר אף הכרחי לשם אבטחת הכלי ברמה גבוהה יותר, אבל החסרון הוא שמערכת כזו תצרוך פי שניים חשמל מהסוללה. זו פשרה מסוימת, ולכן ייתכן כי האפשרות הטובה ביותר מבין אלה הקיימות בשוק היא מכשיר מעקב GPS יחד עם אזעקת דמה.

 

עצה חשובה מבעלי אופנוע אחרים

בכל שנה מדווחות בישראל אלפי גניבות של רכב דו גלגלי. אנשים רבים שהכלי שלהם נגנב, היו יוכלים למנוע זאת אלמלא טעויות פשוטות שעשו, והם דאגו לשתף בכך אחרים על מנת לסייע במניעת התרחשותם של מקרים דומים נוספים.

לפניכם שתי טעויות פשוטות לכאורה (אבל נפוצות מאוד) שרוכבים אחרים עשו, ולמה מומלץ לכם להימנע מלעשות אותן בעצמכם:

  • אם אתם מתכננים להכין בבית מעין מנעול לאופנוע משרשרת כדי לאבטח את האופנוע שלכם, מומלץ שלא תעשו זאת. אנשים רבים בטוחים שהם יכולים לייצר מנעולים מרשתות עבות וחומרים נוספים על מנת לחסוך לעצמם את הרכישה, אבל היו סמוכים ובטוחים שזה לא רעיון טוב. מנעולי שרשרת שנמכרים בעסקים המציעים מיגון לאופנועים יידעו לספק עבורכם את המוצר המתאים לכלי שלכם. מנעולי שרשרת בקוטר מינימלי של 14 מ"מ יעניקו לכם הגנה מספקת.
  • רוכבים רבים חושבים שהמקום הטוב ביותר להחנות את האופנוע שלהם כשהם יוצאים למקום כלשהו יהיה ממש ליד אופנוע פחות יפה ומרשים משלהם. אולם זו טעות, מפני שאם יש בסביבה גנבים שמתכוונים לגנוב אופנועים, הם יעדיפו לבחור באופנוע שנראה להם הכי פחות אטרקטיבי. למה? כי כך הסיכויים שהכלי יישאר בידם גבוהים בהרבה.

 

תובנות יקרות על גניבת אופנועים

כמה דברים חשובים שצריך לדעת על גניבת אופנועים וכלי רכב דו גלגלי בכלל, מתוך הסטטיסטיקה של גניבות אופנועים:

  • הזמן פירושו הכל עבור גנבים. ככל שנדרש זמן רב יותר כדי לגנוב אופנוע, כך סביר יותר שהם ייתפסו. כל דבר שעלול לסבך את הגניבה ירתיע גנבים או ימנע מהם לגנוב את האופנוע בהצלחה, לכן שימוש בכמה אביזרים או במערכות משולבות הוא הכרחי לצורכי מיגון.
  • לא משנה באיזו שכונה האופנוע שלכם חונה, או אם הרחוב שקט או הומה – עדיין ינסו לגנוב אותו. בעלי אפנועים טועים בהניחם כי האופנוע יהיה בטוח יותר במגרש מגודר, או באזור נחמד. אם בכלל, ההפך הוא הנכון. גנבים מחפשים אופנועים במקומות האלה כי הם נוטים להיות בעלי ערך גבוה ובעליהם לא חושבים שהם צריכים להשתמש במכשירי מיגון נגד גניבה.
  • מנעול שרשרת איכותי הוא יעיל במיוחד כאשר נעשה בו שימוש נכון. גנבים מצליחים לפרק מנעולים שהותקנו בצורה רופפת או הוצמדו לעוגן שניתן היה להזיזו (גדר עץ וכדומה).
  • בניגוד למה שאנשים רבים חושבים, רוב גנבי האופנועים נוטים להרים את האופנוע לתוך משאית או מיניואן ולנסוע משם. גנבים מקצועיים גם מסירים או מבטלים את כל מכשירי האבטחה. את האופנועים הגנובים הם מפרקים בדרך כלל, ובונים אותם מחדש באמצעות חלקי אופנועים שונים שנמכרו בשוק השחור. גנבי אופנועים הם לעתים קרובות חלק מארגון פשע קטן, או עובדים עבורו, בכל זאת, לא חשבתם שהם עובדי ביטוח לאומי (; .

 

לסיכום, ניתן לומר בהחלט כי מכשירי מעקב GPS לאופנוע יכולים לסייע מאוד בהשבת כלים גנובים. מבין המוצרים הקיימים בשוק, תוכלו לבחור במכשיר המתאים ביותר עבור הצרכים שלכם. התחילו לחפש GPS לאופנוע עוד היום, וכך תוכלו לישון בלילה בשקט.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט